Każdy ma w szafie takie ubrania: nietrafione zakupy, rzeczy czekające na „lepsze czasy”, które już nie nadejdą, ubrania do których „kiedyś schudnę”, albo takie, które przeleżały na dnie szafy drugi sezon i wiadomo, że nie będziemy w nich chodzić.

– Bardzo nie lubię wyrzucania dobrych rzeczy, dlatego starałam się wymieniać ubraniami z koleżankami. – mówi Katarzyna Kowińska, organizatorka „Charytatywnego Ciuchobrania” – Kilka razy zrobiłam takie małe ciuchobrania, na które zapraszałam koleżanki, ale oprócz zalet takie spotkania miały też sporo wad: jeżeli było nas mało, a każda miała inny rozmiar albo zupełnie inny styl to nie bardzo mogłyśmy się powymieniać. Po ciuchobraniach zamiast z porządkiem w szafie zostawałam więc z jeszcze większą ilością ubrań z którymi coś trzeba było zrobić…

Na szczęście w Gliwicach jest GCOP, miejsce które łączy ludzi, pozwala im się spotkać i razem zrobić coś konstruktywnego. W GCOP-ie spotykają się też aktywiści Gliwiccy, członkowie stowarzyszeń i wolontariusze.

– Żal nie skorzystać z takiego potencjału. Dlatego zdecydowała się na zorganizowanie ciuchobrania na większa skalę. Dzięki współpracy z gliwickimi stowarzyszeniami udało się zaplanować całą akcję tak, żeby nic się nie zmarnowało a w ciuchobraniu mogło wziąć udział więcej osób. – dodaje Kowińska.

Stowarzyszenie Animatorów Wszechstronnego Rozwoju Młodzieży zagospodaruje rzeczy, które nie znajdą nowych właścicieli podczas wymiany. Trafią one do podopiecznych świetlic środowiskowych „Animator” w Gliwicach. Dodatkowo podczas ciuchobrania będzie można wesprzeć zbiórkę na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia Cała Naprzód. To również alternatywa dla tych, którzy nie mają nic na wymianę, ale chcą przyjść i znaleźć coś dla siebie.

Trzy zasady „Charytatywnego Ciuchobrania”:

– możesz przynieść ubrania, które już Ci się znudziły (może spodobają się innym uczestnikom Ciuchobrania? Jeśli nie – przekażemy je podopiecznym świetlic środowiskowych prowadzonych przez Stowarzyszenie Animatorów Wszechstronnego Rozwoju Młodzieży )

– możesz wymienić swoje ubrania na inne (bezgotówkowo, podczas Ciuchobrania wymieniamy, ale NIE SPRZEDAJEMY ubrań)

– możesz wybrać sobie ubrania, które Ci się spodobają, a w zamian za nie wrzucić coś do puszki (w ten sposób wesprzesz zbiórkę na rzecz podopiecznych stowarzyszenia Cała Naprzód)

Charytatywne Ciuchobranie we wtorek 6 lutego o godz. 17:00 w COK „Perełka” ul. Studzienna 6:

Wiadomości Gliwice – od poniedziałku do piątku premiera o godz. 17:15 w sieci kablowej Imperium Telecom:

r e k l a m a