„Koniec karnawału i czas postu”

763

Karnawał kończy się śledzikiem, a śledzik Popielcem – i ten właśnie fragment tradycji naszego regionu postara się przybliżyć naszym Widzom Detektyw Historii w najnowszym programie p.t. „Koniec karnawału i czas postu”. Do rozmowy zostali zaproszeni Bożena Kubit – etnograf Muzeum w Gliwicach oraz wikary parafii św. Bartłomieja – ks. Mariusz Babula. Ale gwoździem programu będą hekele przygotowywane na Państwa oczach przez dwie kucharki z Izby Tradycji w Sośnicowicach – Teresę Szymońską oraz Basię Komańską. Co to są hekele? Po prostu trzeba zobaczyć najnowszego Detektywa, ale koniecznie z kartką i długopisem w ręce. Zapraszamy!

Premiera nowego odcinka w środę, 14 lutego o godz. 16:30 na kanale Telewizji Imperium dostępnym na terenie Gliwic w ofercie firmy Imperium Telecom.

Jak się robi Detektywa Historii na planie z kucharkami Teresą Szymońską i Basią Komańską ? Zapraszamy do galerii zdjęć autorstwa Łukasza Bursy – naszego filmowca.
Scenografia pochodzi z Cafe Floriańska, stroje są wypożyczone z Izby Tradycji z Sośnicowic a pomysłami sypie z rękawa nasz Detektyw Historii. Zapraszamy na gotowy program!
r e k l a m a