Na takim wieszaku teraz już też każdy mieszkaniec Gliwic może zostawić coś, co przyda się tym, którzy marzną.

Już po raz drugi, specjalnie oznakowana szafa pojawiła się w Forum Gliwice przy ulicy Lipowej 1, a dokładniej przed jednym z wejść – na terenie funkcjonującego latem parkingu rowerowego.

Wymiana ciepła – zasady

Zasada jest bardzo prosta – każdy może coś przynieść, każdy może, bo nikt nikogo nie pyta kim jest i czy na pewno czegoś potrzebuje. Nie dla wszystkich braki mrozu to nieodczuwanie zimna. Przejrzyjcie swoje szafy i puśćcie w obieg ciepło! – tłumaczy Justyna Koch ze Stowarzyszenia Przed Siebie

– Zachęcamy wszystkich do włączenia się w inicjatywę, mając również nadzieję, że wiele osób skorzysta z tego co przyniosą inni. Akcja skończy się, gdy mrozy zelżeją, a śnieg stopnieje – piszą organizatorzy Wymiany ciepła w CH Forum.

Za inicjatywę w Gliwicach odpowiedzialne są dwie organizacje – Stowarzyszenie Przed Siebie oraz Stowarzyszenie Melina.

Wymiana ciepła w Gliwicach – lokalizacje:

Wieszaki z ubraniami stoją w bibliotece nr 17 na Zatorzu przy ul. Spółdzielczej oraz Centrum Kulturalno-Sportowym Łabędź. Kolejny pojawił się przy budynku Izby Wytrzeźwień przy ul. Okopowej 6. Do akcji może przyłączyć się każdy – przynosząc swoje niepotrzebne ubrania – kurtki, swetry, szaliki, czapki, albo jeżeli ktoś potrzebuje, można zabrać któreś z ubrań zawieszonych na wieszaku.

Wymiana ciepła w bibliotece na Zatorzu (filia nr 17):

Wiadomości Gliwice – od poniedziałku do piątku premiera o godz. 17:15 w sieci kablowej Imperium Telecom:

r e k l a m a