Pokutnicy

669

Okres Wielkiego Postu w średniowieczu był czasem, kiedy naprawdę poszczono i pokutowano przepraszając Wszechmogącego za grzechy dokonane i w ogóle za siebie i grzeszne ciało. Odrobinka tłuszczu z garnka była usuwana szorowaniem w popiele, a mięsne dania stawały się grzechem. Zresztą czas przed Wielkanocą to przecież przednówek, w którym komory były już puste, więc post jak gdyby przykrywał biedę chłopską.

Zaprosiliśmy do udziału w filmie gliwickich zakonników, aby opowiedzieli jak obecnie zakony – czyli redemptoryści, boromeuszki, jezuici oraz franciszkanie, pielęgnują te dawne tradycje. Aby jednak urozmaicić pokutne opowieści zakonne, stanęliśmy obozem na brzegu jeziora, aby posilić się postną rybą. Przygotowaliśmy rybki do naszego pokutnego obiadu w szczególny sposób, a jak? Zapraszamy najpierw na krótki przegląd tego, co działo się na planie filmowym (zdjęcia Łukasza Bursy), a potem – już w środę – nasz film zostanie wyemitowany w środę w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieciach światłowodowych firmy Imperium Telecom na terenie Gliwic.

Premiera nowego odcinka w każdą środę o godz. 16:30 na kanale Telewizji Imperium dostępnym na terenie Gliwic w ofercie firmy Imperium Telecom.

 

r e k l a m a