Gliwiczanin Mistrzem Świata w wyścigach psów zaprzęgowych

Na co dzień psy niekoniecznie kojarzą się z siłą pociągową, choć dawniej w krajach północnych stanowiły jedyny środek transportu. Dziś psie zaprzęgi to jedna z dyscyplin sportowych, szczególnie upodobana przez 24-letniego gliwiczanina.

Gliwiczanin Mistrzem Świata w wyścigach psów zaprzęgowych (fot. Facebook):

W miniony weekend w szwedzkiej miejscowości Sveg odbyły się Mistrzostwa Świata w Wyścigach Psich Zaprzęgów. Polscy musherzy zdobyli 5 złotych medali w konkurencjach indywidualnych, z czego I miejsce i tytuł Mistrza Świata zdobył Michał Waśkowski. Dodatkowo w klasyfikacji generalnej reprezentacja Polski zdobyła Mistrzostwo drużynowe. Na koncie tegorocznego zwycięzcy to nie pierwszy taki sukces – gliwiczanin jest wielokrotnym mistrzem Polski w warunkach śnieżnych i bezśnieżnych, a w ubiegłym roku obronił tytuł Mistrza Europy.

Wiadomości Gliwice od poniedziałku do piątku premiera telewizyjna w sieci kablowej Imperium Telecom o godz. 17:15: