„Jesteśmy wdzięczni za nominację do nagrody Złotej Maski dla spektaklu „Dzieci z Bullerbyn” Astrid Lindgren w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego w kategorii SPEKTAKL DLA MŁODYCH WIDZÓW. – mówi Grzegorz Krawczyk, dyrektor Teatru Miejskiego w Gliwicach –To pierwsze wyróżnienie przyznane Teatrowi Miejskiemu w Gliwicach przez środowisko teatralne, nam najbliższe. Z tego względu traktuję je jako życzliwe poparcie dla podejmowanych przez nas działań i dokonanych wyborów w roku inaugurującym istnienie Teatru Miejskiego w Gliwicach. Spektakle dla młodych widzów, są mi szczególnie bliskie, tworzą odrębny, stały nurt programowy naszego planu produkcji i repertuaru. Z myślą o nim w siedzibie Teatru przy Nowym Świecie zostały otwarte, zaledwie w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy, dwie nowe i świetnie wyposażone sceny: Mała – przeznaczona głównie na prezentowanie naszych własnych produkcji teatralnych dla dzieci i Scena Mikro, w której prowadzona jest edukacja teatralna”.

Spektakl „Dzieci z Bullerbyn” miał premierę 25 listopada 2017 roku, na Małej Scenie. Opowieść o przygodach sympatycznych przyjaciół z wioski Bullerbyn cieszy się ogromnym zainteresowaniem młodszych i starszych widzów. To nasz ukłon w stronę wyobraźni i hołd dla dziecięcej, niczym nieskrępowanej wiary w siłę przyjaźni i uśmiechu.

Zaklętą w scenografii przestrzeń scenicznej zabawy zaprojektowała Joanna Martyniuk. Muzykę napisał Marcin Partyka. W spektaklu występują młodzi aktorzy: Magdalena Zabel (LISA), Anna Moś (BRITTA), Iga Bancewicz (ANNA), Rafał Domagała (LASSE), Cezary Jabłoński (OLLE), Kornel Sadowski (BOSSE).

Wiadomości Gliwice od poniedziałku do piątku premiera telewizyjna w sieci kablowej Imperium Telecom o godz. 17:15:

Ostatnia premiera Teatru Miejskiego w Gliwicach – „Mała Syrena”:

r e k l a m a