Śląsk to region o najwyższym w kraju wskaźniku gęstości zaludnienia wynoszącym 370 osoby/km2. Tak duża koncentracja ludności stwarza ogromny rynek zbytu dóbr konsumpcyjnych i zapotrzebowanie na nowe obiekty handlowe. Tę potrzebę doskonale zaspokoi Silesia Outlet w Gliwicach. Na 20 tys. mkw. GLA znajdzie się 120 salonów znanych i cenionych marek odzieżowych oraz obuwniczych, dostępnych zawsze w cenach co najmniej o 30 proc. niższych niż w regularnych galeriach handlowych.

Zobacz gdzie powstanie Silesia Outlet!

– W czasie ostatnich kilkunastu lat Gliwice stały się jednym z najnowocześniejszych miast Górnego Śląska i znalazły się w czołówce najbogatszych miast Polski. Mieszkańcy Gliwic, ale także okolicznych miejscowości oczekują w obiektach handlowych nie tylko popularnych sieciówek, ale również marek luksusowych. Dlatego w Silesia Outlet powstanie dział z modą premium, który stworzą m.in. Guess, Umbro, Pierre Cardin, Vistula i Wólczanka, Lavard, Lancerto, Kazar, Venezia i Unisono. Nowy outlet idealnie wpisze się w potrzeby zakupowe mieszkańców Katowic, Gliwic, Zabrza, Bytomia, Tarnowskich Gór, Mikołowa, Kędzierzyna-Koźla, Opola czy Rybnika – mówi Wojciech Cieślak, prezes BOIG.

Kluczem do komercyjnego powodzenia Silesia Outlet jest lokalizacja obiektu tuż przy autostradzie A4 Kraków-Wrocław (węzeł Gliwice-Bojków). W strefie oddziaływania centrum – do 1,5 godz. jazdy samochodem znajdzie się blisko 6,5 mln klientów, co jest jednym z najwyższych wskaźników dla tego typu obiektów. Tereny, na których powstanie outlet, jednoznacznie kojarzą się mieszkańcom aglomeracji śląskiej z zakupami. W bezpośrednim sąsiedztwie istnieją już dwa obiekty parku handlowego, hipermarket Auchan i market budowlano-dekoracyjny Leroy Merlin, które odwiedza rocznie około 4,5 mln osób. Handlowy charakter obszaru dodatkowo wzmacnia potencjał lokalizacji Silesia Outlet.

Silesia Outlet Gliwice – jakie marki?

W Silesia Outlet swoje salony otworzą m.in.: Vistula i Wólczanka, Kubenz, Bruno Zinger, Lavard, Lancerto, Lee Cooper, Wrangler, Cross Jeans, Pepe Jeans, Bagatelle, Martes Sport, Puma, Reebok, Adidas i New Balance, Guess, Kazar, Umbro i Pierre Cardin wraz z ofertą Bugatti i Milestone, Venezia, Unisono, Trespass, Volcano i Symbiosis oraz restauracja Olimp i Mia Pizza

r e k l a m a