Pechowe zakupy

Nie od dzisiaj wiadomo, że w życiu przydaje się spostrzegawczość i uważność. Zwłaszcza w zawodzie policjanta. Przekonał się o tym funkcjonariusz z V komisariatu policji w Gliwicach, który po pracy wybrał się  do jednego ze sklepów spożywczych na Sośnicy.

658

W czasie zakupów rozpoznał on w jednym z kupujących mężczyzn człowieka, którego widział wcześniej na nagraniach z monitoringu sklepu przy ul. Korczoka. W sklepie tym doszło do włamania i został on okradziony 5 marca. Policjant wezwał patrol, który zatrzymał 36 – latka, który odpowie teraz przed sądem za swoje czyny. Grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Kara od 3 miesięcy do 5 lat grozi także  dwóm mieszkańcom Kędzierzyna Koźla, którzy przyjechali do Gliwic na gościnne występy. Złodziejaszkom w wieku 28 i 25 lat powinęła się noga po kradzieży w jednym z marketów spożywczych w centrum naszego miasta. Czujna ekspedientka, zorientowała się że młody klient, któremu towarzyszyła kobieta w ciąży próbuje odwrócić jej uwagę od drzwi wiodących na zaplecze. Po wyjściu podejrzanej pary kobieta zaalarmowała policję. Na nagraniach z kamery przemysłowej ujawniono drugiego mężczyznę, który korzystając z chwili nieuwagi wszedł na zaplecze sklepu gdzie przygarnął 120 paczek papierosów o wartości blisko 2 tys. zł. Będące w okolicy patrole szybko natrafiły na złodziejskie trio, które swą eskapadę do Gliwic zakończyło w areszcie.

Wiadomości Gliwice od poniedziałku do piątku premiera telewizyjna w sieci kablowej Imperium Telecom o godz. 17:15:

r e k l a m a