Celem konkursu jest ukazanie skali inwestycji komunalnej oraz jej wpływu na rozwój gospodarki regionu. Inwestycją z Gliwic, która dopasowywuje się w wymogi konkursu jest Hala Gliwice – jedna z 30 nominowanych obiektów z całej Polski. Jest największa w kraju, mieści aż 17 tysięcy widzów, a oprócz tego dysponuje halą treningową, budynkiem fitness i najwyższą w Europie ścianką wspinaczkową. Wszyscy, którzy chcą wesprzeć głosami gliwickiego giganta i tym samym pomóc wygrać 1 etap konkursu, mogą wejść na stronę Portalu Samorządowego.

Głosowanie potrwa do 2 maja do godz. 12. W kolejnym etapie o wygranej będą decydować już członkowie Rady Konsultacyjnej. Nagroda dla najlepszej inwestycji zostanie wręczona podczas uroczystej gali od 14 do 16 maja w Katowicach.

W świetle najnowszych informacji, do których udało się dotrzeć dziennikarzom portalu 24gliwice.pl jedyne potwierdzone do tej pory wydarzenie, czyli 350 edycja A state of trance będzie zarazem imprezą otwarcia. Festiwalowi przewodniczy holenderski dj Armin van Buuren, który przyjedzie do Gliwic 30 maja a za nim fani z ponad 40 państw. 

Wiadomości Gliwice od poniedziałku do piątku premiera telewizyjna w sieci kablowej Imperium Telecom o godz. 17:15:

r e k l a m a