Będą zbierać pieniądze dla chorego chłopca. Wielki finał w środę!

Festiwal Dreams & Teams pod hasłem „Duży małemu i wszyscy razem” obchodzi swoje 12 urodziny. Tegorocznym celem jest pomoc Szymonowi Szewczykowi, ale również zaangażowanie okolicznych dzieci przy wspólnej zabawie sportowo-integracyjnej. Rok temu impreza dedykowana była chorej na mózgowe porażenie dziecięce Julce, padł wtedy historyczny wynik udało się zebrać 12 300, 53 złotych.

365

Finał odbędzie się w środę, 11 kwietnia, w hali sportowej w Gliwicach-Sośnicy, przy ul. Sikorskiego 132. Już od paru miesięcy trwają przygotowania do finału akcji. Uczniowie na bieżąco organizują zbiórki i szukają sponsorów.

W dniu akcji odbędą się również konkurencje sportowe dla dzieci, występy artystyczne oraz licytacje, a to wszystko po to, by w jak największym stopniu móc pomóc Szymonowi i zachęcić społeczność do pomocy, bo przecież kiedy „Duży małemu i wszyscy razem”, wtedy możemy więcej!

Szymon to roczny chłopiec, który urodził się z dodatkowym chromosomem, co oznacza, że choruje na Zespół Downa. Jest pod stałą opieką wielu specjalistów m.in. kardiologa, audiologa, psychologa, okulisty i rehabilitantów. W szpitalu i ośrodku rehabilitacyjnym uczęszcza na ćwiczenia metodą NDT-bobath, jednakże w przypadku tego małego bohatera potrzebna jest też rehabilitacja metodą Vojty. Jedna wizyta wiąże się z kosztem 70-120 zł. Chłopiec potrzebuję trzech takich wizyt w ciągu tygodnia – co daje ok. 300 zł tygodniowo w zależności od rehabilitanta, mniej więcej 1200 zł miesięcznie. Wspólnymi siłami chcielibyśmy chodź trochę odciążyć rodziców chłopca.

Zobacz jak bawiono się w 2015 roku:

Wiadomości Gliwice od poniedziałku do piątku premiera telewizyjna w sieci kablowej Imperium Telecom o godz. 17:15:

r e k l a m a