Gdy na miejsce przyjechali ratownicy medyczni okazało się, że niemowlę jest martwe. Lekarz stwierdził zgon. Została wezwana policja. Badanie alkomatem było jednoznaczne – rodzice byli nietrzeźwi. 30-letnia matka miała 1,8 promila a 39-letni ojciec 1,5 promila alkoholu. W mieszkaniu w jednej z kamienic przy ulicy Pszczyńskiej znajdowali się jeszcze dwaj mężczyźni 31-latek i 41-latek, którzy mieli ponad 2 promile. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Mężczyźni, którzy brali udział w libacji, po wytrzeźwieniu zostali przesłuchani w poniedziałek. To samo czeka pijanych rodziców. Do przesłuchania ma dojść jeszcze dziś w godzinach popołudniowych. Pijanym opiekunom grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

– Postępowanie prowadzone jest w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci dziecka – powiedział podczas briefingu dla mediów Tomasz Woźnicki z Prokuratury Gliwice Wschód.

Prokurator zapytany o stan dziewczynki poinformował, że niemowlę było pod opieką kardiologa ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Dokumentacja medyczna została zabezpieczona i trafi do biegłych sądowych, którzy jutro przeprowadzą sekcję zwłok dziecka.

Ojciec zmarłego dziecka prowadzony przez policjantów (fot. KMP Gliwice):

r e k l a m a