– Na razie trwa postępowanie przygotowawcze, ale rodzicom grozi do 5 lat pozbawienia wolności ze względu na stworzenie zagrożenia dla zdrowia i życia dziecka – poinformował Tomasz Woźnicki, zastępca prokuratora rejonowego Gliwice-Wschód.

Do tragedii doszło z soboty na niedzielę w jednej z kamienic przy ulicy Pszczyńskiej, kiedy rodzice niemowlęcia byli nietrzeźwi, a w domu trwała libacja alkoholowa. Wczesnym rankiem ojciec półrocznej dziewczynki zadzwonił na numer ratunkowy, dziecko niestety było już martwe. Na miejsce została wezwana policja i prokurator. Rodzice i dwóch mężczyzn zostali przebadani na zawartość alkoholu we krwi. Wszyscy uczestnicy byli pijani. Rodzice mieli po 1,5 – ojciec i 1,8 – matka promila alkoholu we krwi. Dwóch pozostałych mężczyzn po 2 promile. Trafili oni do izby wytrzeźwień.

Prokuratura przesłuchała już wszystkich uczestników sobotnio-niedzielnej libacji. Na wtorek, 17 kwietnia, zaplanowano sekcję zwłok dziewczynki. Biegłym zostanie także przekazana dokumentacja medyczna dziewczynki. Dziecko było bowiem pod opieką kardiologa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę zatwierdź swój komentarz!
Podaj swoje imię i nazwisko