– Na razie trwa postępowanie przygotowawcze, ale rodzicom grozi do 5 lat pozbawienia wolności ze względu na stworzenie zagrożenia dla zdrowia i życia dziecka – poinformował Tomasz Woźnicki, zastępca prokuratora rejonowego Gliwice-Wschód.

Do tragedii doszło z soboty na niedzielę w jednej z kamienic przy ulicy Pszczyńskiej, kiedy rodzice niemowlęcia byli nietrzeźwi, a w domu trwała libacja alkoholowa. Wczesnym rankiem ojciec półrocznej dziewczynki zadzwonił na numer ratunkowy, dziecko niestety było już martwe. Na miejsce została wezwana policja i prokurator. Rodzice i dwóch mężczyzn zostali przebadani na zawartość alkoholu we krwi. Wszyscy uczestnicy byli pijani. Rodzice mieli po 1,5 – ojciec i 1,8 – matka promila alkoholu we krwi. Dwóch pozostałych mężczyzn po 2 promile. Trafili oni do izby wytrzeźwień.

Prokuratura przesłuchała już wszystkich uczestników sobotnio-niedzielnej libacji. Na wtorek, 17 kwietnia, zaplanowano sekcję zwłok dziewczynki. Biegłym zostanie także przekazana dokumentacja medyczna dziewczynki. Dziecko było bowiem pod opieką kardiologa.

r e k l a m a