Organizatorzy tegorocznej edycji HALO!GEN-u zapraszają do wyjątkowej przestrzeni Ruin Teatru Miejskiego w Gliwicach, na koncert Julii Marcell i Darii Zawiałow. Artystki zaprezentują się w nietypowej dla siebie, bardziej kameralnej formule: Julia Marcell w trio, a Daria Zawiałow w duecie. Koncert będzie siedzący, miejsca nienumerowane.

HALO!GEN 2018 – koncert Darii Zawiałow

Daria Zawiałow to skromna, młoda artystka z duszą buntowniczki. Sama pisze teksty i w dużym stopniu angażuje się również w komponowanie swoich utworów. Jest pod tym względem konsekwentna i niezależna. Wśród swoich inspiracji wymienia takich artystów jak Jack White, Radiohead, Warpaint, Foals, The XX , Arctic Monkeys, Florence and The Machine czy The Last Shadow Puppets. Mimo wielkiego podziwu dla zagranicznych wykonawców Daria śpiewa głównie w języku polskim. Fascynuje się twórczością Czesława Niemena.

HALO!GEN 2018 – koncert Julii Marcell Trio

Julia Marcell – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, ma na swoim koncie 4 albumy: ufundowane dzięki internautom. Została laureatką prestiżowych nagród m.in.: Paszportu Polityki 2012 w kategorii Muzyka Popularna, Fryderyka 2012 w kategorii Muzyka Alternatywna, jak również Nagrody Artystycznej miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego 2011. Julia i jej zespół koncertują na całym świecie. Odwiedzili między innymi Niemcy, Holandię, Wielką Brytanię, Finlandię, Portugalię, Japonię i Stany Zjednoczone. Wystąpiła również na wielu festiwalach: SXSW, Eurosonic Festival, The Great Escape Festival, Reeperbahn Festival, CO-POP, Open’er Festival, Męskie Granie i wielu innych.

Julia Marcell TRIO wystąpi w składzie:
Julia Marcell – śpiew, gitara, instrumenty klawiszowe
Mandy Ping Pong – śpiew, altówka, instrumenty klawiszowe
Gosia Dryjańska – śpiew, instrumenty klawiszowe

WYSTAWA: piątek 27.04. wernisaż wystawy o godz. 18.00 (wstęp wolny)

Wystawa „Mistrz i Uczeń” prezentującą wybrane prace nauczycieli i uczniów Liceum Plastycznego w Gliwicach. Zostaną pokazane prace z takich dziedzin jak rzeźba, malarstwo i fotografia.

HALO!GEN 2018 – WARSZTATY ARTYSTYCZNE sobota 28.04. godz.11.00 – 14.00 (wstęp wolny, obowiązują zapisy)

Warsztaty Rysowania Długopisem 3D dla osób powyżej 13 roku życia. Długopis i kartka papieru już nigdy nie będą takie same. Ramy zwykłej kartki już nie obowiązują, teraz rysowanie przyjmie nowatorską i zadziwiającą formę. Koniec z dwoma wymiarami, czas na nadanie rysunkom nieco realizmu i przeniesienie ich do świata 3D. Kreatywność – nieograniczona. Pomysłowość – nieograniczona.
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, na warsztaty obowiązują zapisy ([email protected], w mailu organizatorzy proszę o podanie ilości osób i godziny rozpoczęcia warsztatu.

Warsztaty odbędą się w dwóch turach:
11.00 – 12.30 I tura
12.30 – 14.00 II tura

HALO!GEN 2018 – POKAZY FILMOWE

ARS ELECTRONICA ANIMATION FESTIVAL – sobota 28.04. godz.19.00 (wstęp wolny)
Wybór filmów z ponad 1300 animacji zgłoszonych do konkursu festiwalu Ars Electronica Animation Festival. Zobaczymy filmy nagrodzone oraz wyróżnione w kategorii Computer Animation/ Film/ VFX festiwalu w roku 2017. Ars Electronica co roku wyróżnia innowacyjne podejście twórców do kinematografii cyfrowej na styku pomiędzy nauką i sztuką. Na pokazie podczas HALO!GENu zaprezentujemy filmy fabularne poruszające bieżące problemy społeczne, jak i afabularne eksperymenty filmu z percepcją, architekturą, modą i krajobrazem.

VIMEO PARTY: Teledyski o których nie miałeś pojęcia bo jesteś miły i dobrze uczesany. – sobota 28.04. godz.19.00 (wstęp wolny)

To już ósma edycja Vimeo Party na HALO!GENie. Autorski wybór najbardziej „pojechanych” teledysków, memów i animacji z sieci starannie dobrany przez Marcina Fischera, reżysera i pasjonata nowych mediów, zawsze cieszy się dużą popularnością.

HALO!GEN 27-28 kwietnia 2018 – program wydarzenia:

Piątek 27.04.2018
18.00 Wernisaż wystawy: Mistrz i Uczeń (wstęp wolny)
20.00 Koncerty (wstęp biletowany):
JULIA MARCELL TRIO
DARIA ZAWIAŁOW

Sobota 28.04.2018 (wstęp wolny)
11.00 – 14.00 Warsztaty artystyczne (NA ZAPISY)
19.00 Ars Electronica Animation Festival – selekcja animacji z 2017r.
20.30 Vimeo Party: Teledyski o których nie miałeś pojęcia bo jesteś miły i dobrze uczesany.

Ruiny Teatru Miejskiego w Gliwicach Gliwice, Al. Przyjaźni 18

HALO!GEN – bilety:

BILETY: 40 PLN (przedsprzedaż: 30 PLN)

Gdzie można kupić bilety na HALO!GEN:

  • sekretariat (pok 27) GCE Halogen ul. Barlickiego 3 – pon – pt 8.00 – 15.00,
  • Jubiler SixSilverr (dawna Księgarnia Czas) ul. Zwycięstwa 1 – pn-nd 10.00-20.00
  • Sklep Muzyczny Music Centrum Dworzec PKP Zabrze – pn-pt 10.30-19.00, sob: 10.30-14.00

r e k l a m a