Gwiazdy, atrakcje i pokazy – już w ten weekend święto sportu w Gliwicach

21 kwietnia Gliwice staną się śląską stolicą sportu i rozrywki. Do aktywności i dbania o siebie motywować będzie słynna para fitness - Fit Lovers. Poza otwartym treningiem prowadzonym przez gwiazdy na uczestników wydarzenia w Centrum Handlowym Europa Centralna będzie czekać wiele sportowych atrakcji i pokazów. Będą m.in. strefy treningów, tańca, jogi oraz występy cheerleaderek czy futbolistów amerykańskich. Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci. Wstęp wolny.

284

Wydarzenie, które odbędzie się 21 kwietnia w Centrum Handlowym Europa Centralna, ma być sportowym wydarzeniem wiosny. –  To ma być dzień pełen sportu, emocji i czasu aktywnie spędzonego wspólnie z najbliższymi. To właśnie zdrowy i rodzinny tryb życia chcemy promować w ten weekend – mówi Katarzyna Lenartowicz, dyrektor Centrum Handlowego Europa Centralna – Bez względu na wiek każdy będzie mógł znaleźć atrakcję dla siebie. Będą strefy wspólnego treningu, tańca, jogi, konkursy, pokazy, ale również strefa rozrywki dla dzieci – dodaje.

Gwiazdami tego dnia będą Pamela Stefańska i Mateusz Janusz, znani jako Fit Lovers. To para, która w polskim internecie zyskała miano najbardziej wysportowanej w kraju, a ich profile na portalach społecznościowych śledzą setki tysięcy osób. W sobotę 21 kwietnia w Europie Centralnej poprowadzą wspólny trening, ale również będą rozdawać autografy. Fani będą mogli zrobić sobie również wspólne zdjęcie z gwiazdami. Ideą Dnia Sportu w Europie Centralnej jest to aby każdy chętny, bez względu na wiek i kondycję, mógł spróbować swoich sił w którejś ze sportowych atrakcji. Poza tym w programie konkursy oraz pokazy m.in. skoków na trampolinie przygotowany przez park trampolin House of Air, cheerleaderek z Energy Cheerleaders oraz futbolistów amerykańskich z Lions Gliwice. Na dzieci czekać będzie strefa z dmuchanym zamkiem, kręglami, bulami, malowaniem buziek oraz odbędzie się dziecięcy turniej piłkarski. Wydarzenie ma promować zdrowy tryb życia oraz zdrową żywność. Dlatego pod Europą Centralną zaparkują food trucki z kuchnią slow food. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Rozpocznie się o godz. 12:00 i potrwa do godz. 18:00.

Plan wydarzenia:

12.00 – Otwarcie imprezy

12.10 – Rozpoczęcie turnieju piłkarskiego dla dzieci

12.30 – Konkursy dla uczestników

13.00 – Przywitanie oraz rozmowa z Fit Lovers na scenie, foto-sesja na ściance z uczestnikami wydarzenia

13.20 – Pokazy

13.50 – Wspólny trening z Fit Lovers

14.40 – Otwarty trening jogi

15.20 – Konkurs dla uczestników od Fit Lovers

15.50 – Konkursy przygotowane przez organizatorów

16.20 – Pokazy House of Air, Energy Cheerleaders, Lions Gliwice

17.00 – Trening otwarty zumby

17.40 – Konkursy dla uczestników oraz zakończenie turnieju piłkarskiego dla dzieci

r e k l a m a