– Idea, która nam przyświeca, to nie tylko pokazanie umiejętności artystycznych, wrażliwości na kulturę, ale również niesienie pomocy potrzebującym. Warto dodać, że jest to już czwarty koncert tego typu stworzony z myślą o podpopiecznych Fundacji Różyczka – informuje Izabela Kosar, nauczycielka z IV Liceum Ogólnokształcącego w Gliwicach.

Prace nad spektaklem „Happy people” trwały ponad dwa miesiące. Zajęcia odbywały się w auli IV LO i prowadzone były przez aktorów ze studia Wit-Wit. W spektaklu biorą udział uczniowie z klas pierwszych i drugich liceum, występuje około 30 osób. Musicale cieszą się dużym zainteresowaniem uczniów, warto podkreślić, że rozwijają ich talenty, pozwalają na zaprezentowanie swoich umiejętności.

– Warto przyjść, ponieważ można przeżyć różne rodzaje sztuki – taniec, śpiew czy grę aktorską. Oczywiście rozweselić się i posłuchać dobrej muzyki. A z drugiej strony jest to wspieranie tych, którzy oczekują pomocy. – dodaje Kosar.

„Happy people” musical w wykonaniu uczniów IV LO w poniedziałek 23 kwietnia. Początek o godz. 18:00 w CKS Mrowisko. Wstęp na wydarzenie bezpłatny.

Zobacz zdjęcia z ubiegłego roku (fot. archwium szkoły):

r e k l a m a