Nowe urządzenie trafi do jednego ze szpitali dzięki 1% podatku

Nowe urządzenie, wspomagające leczenie nasilonej żółtaczki u najmłodszych pacjentów, trafiło do Szpitala Wielospecjalistycznego w Gliwicach. Wszystko to dzięki 1% podatku i współpracy Szpitala ze  Stowarzyszeniem „Cała Naprzód”.

333

Dzięki mieszkańcom Gliwic, którzy w ubiegłym roku za pośrednictwem Stowarzyszenia „Cała Naprzód” przekazali swój 1% podatku dla Szpitala Wielospecjalistycznego w Gliwicach, możliwe było zakupienie nowoczesnego urządzenia do fototerapii Billisoft PT służącego do leczenia nasilonej żółtaczki u noworodków. Sprzęt kosztował 21.500 zł z czego 12.500 zł to środki zebrane w ramach 1% dzięki współpracy Szpitala Wielospecjalistycznego ze Stowarzyszeniem „Cała Naprzód”.

Z nowego sprzętu cieszy się prezes Szpitala, dr Beata Sadownik: „Dziękujemy rodzicom naszych małych pacjentów i wszystkim pozostałym, którzy wsparli zakup. Fototerapia
z użyciem nowego urządzenia jest dużym ułatwieniem zarówno dla noworodków, jak też ich rodziców. Nie wymaga umieszczania noworodka w inkubatorze, przez co intensywne światło nie przeszkadza dziecku i mamie.”

Jak mówi Olgierd Gerszyński, prezes Stowarzyszenia „Cała Naprzód”: „Nie mieliśmy dotychczas okazji partycypować w zakupie sprzętu dla szpitala, wspieraliśmy indywidualne osoby, tym bardziej jest to dla nas nowe i cenne doświadczenie. Jako rodzic zdaję sobie sprawę z tego, że taki nowoczesny sprzęt jest bardzo potrzebny i będzie służył wielu małym pacjentom. To bardzo pozytywna inicjatywa.”

W tym roku nadal możliwe jest odpisanie 1% podatku na rzecz Szpitala. Wystarczy
w zeznaniu podatkowym wpisać KRS 0000328818 z dopiskiem „Szpital”. W ramach współpracy Szpital i „Cała Naprzód’ planują zbiórkę środków na kolejne zakupy, m.in. nowych inkubatorów, mających zastąpić niemal 30-letnie, używane obecnie.

r e k l a m a