IX Targi Pracy dla Osób Niepełnosprawnych

290

Powiatowy Urząd Pracy w Gliwicach we współpracy z Gliwickim Ośrodkiem Integracji Niepełnosprawnych  organizuje IX Gliwickie Targi Pracy dla Osób Niepełnosprawnych.

Targi odbędą się 16 maja 2018 r. w godz. od 10:00 do 13:00, w Hali Widowiskowo-Sportowej „Górnych Wałów” w Gliwicach przy ul. Górnych Wałów 29.

– Wierzymy, iż bieżąca edycja Targów zakończy się co najmniej porównywalnym sukcesem jak minione. – mówia orgnizatorzy przedsięwzięcia.

Swoje uczestnictwo już potwierdziło 50 wystawców, jednakże zgłoszenia pracodawców i zapytania dotyczące możliwości uczestnictwa w inicjatywie nadal wpływają.

Jako instytucja działająca efektywnie na obszarze rynku pracy, dokładamy wszelkich starań, aby aktywnie w różnego rodzaju wydarzeniach uczestniczyć. Tym samym postanowiliśmy w większym stopniu przyczynić się do aktywizacji zawodowej grupy osób, których sytuacja na rynku pracy jest szczególnie trudna.

Gliwickie Targi Pracy dla Osób Niepełnosprawnych cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem tak pracodawców, jak i osób odwiedzających. Podczas ostatniej edycji w maju 2017 roku, ponad 400 osób niepełnosprawnych skorzystało z możliwości zapoznania się z usługami i instrumentami rynku pracy, jakimi dysponuje PUP w Gliwicach, a także z ofertami pracy, które zostały przygotowane przez wystawców. Na osoby poszukujące pracy czekał szeroki wachlarz ofert, które przedstawiło 34 pracodawców reprezentujących różnorodne branże, takie jak produkcyjna, porządkowa, gastronomiczna, mechaniczna i informatyczna. Łącznie pracodawcy przedstawili ok 170 ofert pracy na 350 różnych stanowisk. Podczas wydarzenia zostało złożonych ponad 240 dokumentów aplikacyjnych, ponadto nawiązano wiele kontaktów, które w przyszłości owocowały początkiem wymarzonej kariery zawodowej.

Wśród pracodawców uczestniczących w Targach jest wiele firm, które w wydarzeniu uczestniczą od lat. Zainteresowanie osób odwiedzających jest tak duże, iż firmy, które w charakterze wystawcy współtworzyły z nami Targi w danym roku, chętnie przyjmują zaproszenia także w latach kolejnych.

Oprócz pracodawców gościmy także różne instytucje oraz organizacje, między innymi Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Stowarzyszenie FAON, Fundację Różyczka, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Punkty Pośrednictwa Pracy z Pyskowic, Gliwic i Zabrza, Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach oraz Powiatowy Urzędu Pracy z Zabrza. Gościmy Stowarzyszenie FAON i Biuro Karier Studenckich Politechniki Śląskiej. Ogromnym zainteresowaniem odwiedzających Targi cieszą się stoiska Warsztatów Terapii Zajęciowej z Gliwic oraz Zabrza. Uczestnicy Warsztatów przedstawiają niepowtarzalne i wyjątkowe prace wykonane własnoręcznie. Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Zabrzu służy uczestnikom radami dotyczącymi interpretacji przepisów o ubezpieczeniach społecznych oraz informacjami związanymi z Platformą Usług Elektronicznych ZUS.

Należy podkreślić, iż dzięki uprzejmości pracowników ZUS zainteresowani mogą skorzystać z usług tłumacza migowego.

Jak pokazały minione lata, Targi Pracy dla Osób Niepełnosprawnych to inicjatywa potrzebna i słuszna, wspierająca rynek pracy, który coraz szerzej otwiera się na osoby niepełnosprawne. Targi to inicjatywa wspomagająca aktywizację zawodową i społeczną osób z niepełnosprawnościami.

Patronat medialny nad Targami sprawuje Telewizja Imperium.

r e k l a m a