Razem dla Hospicjum! Zagrają, zaśpiewają i… pomogą!

Rozpoczyna się cykl wydarzeń, których celem jest pomoc gliwickiemu Hospicjum w modernizacji i rozbudowie. Gwóźdź programu: „Gramy i tańczymy dla Hospicjum” - huczna impreza na gliwickim Rynku w sobotę, 26 maja, którą rozpocznie barwny korowód ulicą Zwycięstwa. W programie: solidna dawka irlandzkiego folku - do muzyki Carrantuohill zatańczy zespół Salake; przegląd grup tanecznych, warsztaty, koncert grupy Canis Latrans. Kolejne atrakcje aż do końca września – szczegóły wkrótce.

323

Kontynuując zeszłoroczną inicjatywę grona osób i instytucji sympatyzujących z placówką, zapraszamy wszystkich, bez względu na wiek, do wspólnej zabawy i niesienia pomocy.

– Ogromnie nas cieszy, że to wspaniałe przedsięwzięcie charytatywne, jakim był w ubiegłym roku Tydzień dla Hospicjum, znajduje dalszy ciąg. Bezpośredni cel się nie zmienia: jest nim zbiórka środków na rozbudowę naszej placówki, gdyż wciąż przybywa pacjentów potrzebujących naszego wsparcia. Ponadto wieloletnia już infrastruktura wymaga zmian, tak aby komfort pacjentów był najwyższy z możliwych – mówi lek. med. Artur Pakosz, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych Hospicjum w Gliwicach.

W dzieło pomocy ponownie włączają się instytucje oraz ich przedstawiciele, dzięki którym kontynuacja akcji jest możliwa. Wsparcie deklarują także darczyńcy. Może nim być każdy. Wystarczy że przyjdzie na którąś z imprez dedykowanych Hospicjum i weźmie udział w prowadzonej podczas nich kweście, dokona zapłaty za wirtualną cegiełkę lub też przekaże środki na celowe konto.

Cykl wydarzeń zainauguruje spektakularny korowód, który przemaszeruje ulicą Zwycięstwa. Będzie on optymistycznym wyrazem poparcia dla inicjatywy na rzecz Hospicjum. Przedefilują w nim m.in. mażoretki Pantery z gliwickiego MDK, którym rytm nadawać będzie Orkiestra KWK Sośnica. Muzycy zagrają też coś z myślą o mamach, gdyż tego dnia przypada ich święto i to dla nich przygotowana będzie też specjalna niespodzianka.

Później, tj. około godz. 14:00, przyjdzie pora na kolejne atrakcje, a wśród nich przegląd grup tanecznych oraz warsztaty muzyczne-taneczne prowadzone przez Teatr Wit-Wit. Tego dnia na gliwickim Rynku, z wielkim sercem, charytatywnie zagra dla gliwiczan folkowy zespół Carrantuohill, do którego porywającej muzyki zatańczy zespół Salake z MDK Gliwice. Blok charytatywnych występów zakończą popularne „Kojoty”, czyli grupa Canis Latrans.

r e k l a m a