Każdy, kogo spotka okazja obejrzenia wnętrza hali Podium/Gliwice/Arena będzie zszokowany. Nazwy funkcjonują na razie trzy, więc używam je alternatywnie. Ale wspomniane wnętrze jest jedno. Zaskakuje ogrom boiska/areny pod kopułą i wysokość, z której ostatni rząd widzów będzie oglądał imprezę. Zapewne potrzebne będą im lornetki. Dla miłośników filmów science fiction rewelacją jest sufit hali, porównuję go do powierzchni olbrzymich statków kosmicznych.

Ciekawostką jest jeszcze akustyka wnętrza oraz ilość korytarzy na poszczególnych piętrach.

Spacerując samodzielnie łatwo się na nich zgubić, nie ma sensu jednak głośno wzywać pomocy, bo obiekt jest solidnie wygłuszony, pozostaje tylko czekać na drugiego człowieka.

Na razie wędrują tu tylko dziennikarze i pracownicy dokonujący ostatnich szlifów, egzaminem organizacji będzie więc dopiero przyjazd kilkunastu tysięcy ludzi w setkach samochodów. Jak tu trafią, jak zaparkują, gdzie pojadą kiedy miejsc już nie będzie, jak tłumnie wejdą na salę, jak odnajdą swoje krzesełka, a potem – wszystko co wymieniłem, tylko w odwrotnej kolejności.

Autor: Marian Jabłoński

Zwiedzanie Areny Gliwice (fot. Marian Jabłoński):

Jak zwiedzała Arenę ekipa TV Imperium? M.in. na leżąco 🙂

Dni otwarte Areny Gliwice – 12 i 13 maja – program

12 i 13 maja zaprosi do siebie nowo otwarty obiekt widowiskowo-sportowy – Arena Gliwice. Największy i najnowocześniejszy obiekt w Polsce budzi zaciekawienie nie tylko gliwiczan.
W najbliższy weekend każdy chętny będzie mógł zwiedzić Arenę Gliwice i poznać jej pełną ofertę.

Oferta Areny Gliwice jest skierowana zarówno do wielbicieli muzyki i wydarzeń o charakterze sportowym, jak również do mieszkańców Gliwic, miast ościennych i przedstawicieli środowiska biznesowego. Tak szerokie spektrum jest spowodowane wieloma możliwościami, jakie niesie ze sobą zarówno lokalizacja oraz funkcje obiektu umożliwiające realizację wydarzeń rodzinnych i masowych.

– Zazwyczaj tak duże obiekty kojarzą się z wydarzeniami o charakterze masowym. Podczas Dni Otwartych planujemy zmienić sposób myślenia o Arenie Gliwice i przedstawić ją w świetle użyteczności dla mieszkańców Gliwic i Śląska, przedsiębiorców i twórców. – mówi Andrzej Bogucki, Prezes Zarządu Arena Operator Sp. z o.o.

Przez dwa dni – 12 i 13 maja – od 10.30 drzwi Areny Gliwice będą otwarte. W sobotę zwiedzanie potrwa aż do 21.00. W niedzielę organizatorzy planują zakończenie wydarzenia o godzinie 17.00. 30-minutowa trasa zwiedzania, która rozpocznie się od Wejścia A od strony Placu Głównego, obejmie najbardziej atrakcyjne miejsca w obiekcie: trybuny, płytę główną, strefę zawodniczą (na co dzień niedostępną dla odwiedzających), małą arenę, restaurację i loże.

Wydarzenie będzie towarzyszyło atrakcjom, organizowanym przez Urząd Miasta Gliwice. Przez cały weekend na terenach przylegających do Areny Gliwice będzie się odbywał Piknik Rodzinny oraz Rajd Miejski 360 Stopni. W sobotę w rajdowych zmaganiach wezmą udział zawodnicy, którzy nie boją się mocnych wrażeń, a w niedzielę do zabawy zostaną zaproszone całe rodziny. W sobotę odbędzie się również koncert „Śląsk Maturzystom”, organizowany przez Politechnikę Śląską.

Zwiedzanie Areny Gliwice jest bezpłatne. Grupy będą wpuszczane do obiektu co 30 minut. Nie ma konieczności rezerwacji.

Informacje organizacyjne:

12 maja 2018, godz. 10.30 – 21.00
13 maja 2018, godz. 10.30 – 17.00
30 minutowe zwiedzanie – trasa: trybuny, płyta główna, strefa zawodnicza, mała arena, loże
Wejście A (Plac Główny)

r e k l a m a