Dawna szkoła przy Toszeckiej stanie się biurowcem [WIZUALIZACJE]

Dawny budynek Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych przy ul. Toszeckiej zostanie rozbudowany i przekształcony w biurowiec z powierzchnią usługową według projektu gliwickiego studia MFA.

660

„Rozpoczynamy prace projektowe nad koncepcją architektoniczną nowego biurowca w Gliwicach (obręb Kłodnica) dla gliwickiego dewelopera. Projekt będzie obejmował adaptację starego budynku szkoły i sali gimnastycznej na budynek biurowy oraz aranżację wnętrz. W budynkach zostaną zamontowane windy, a dodatkowo pod biurowcem znajdzie parking podziemny.” – czytamy na stronie studia MFA.

Dawna szkoła przy Toszeckiej stanie się biurowcem – wizualizacje studio MFA:

Nowe biurowiec ma powstawać dwuetapowo. Pierwszy etap dotyczy tego co już jest, czyli budynku szkoły, a drugi – obecnej sali gimnastycznej. Oba budynki będą miały po przebudowie 6 kondygnacji wraz z parkingiem podziemnym. Łącznie do użytku zostanie oddane około 3 000 m2 powierzchni użytkowej. W tym w przebudowanej sali gimnastycznej znajdzie się miejsce na parterze na różnego rodzaju usługi.

Budynek szkoły został objęty ochroną konserwatorską w planie miejscowym!

Zamierzamy odnowić i wykorzystać, co tylko będzie możliwe z istniejącej już architektury, aby oddać hołd historii. Wprawdzie wymieniona zostanie cała infrastruktura, ale stara bryła pozostanie bez zmian. – zapewniają projektanci.

Zmieni się budynek dawnej szkoły, ale także jego najbliższe otoczenie. Wewnętrzny dziedziniec z pięknymi starymi drzewami zostanie odnowiony, a tuż obok budynku pojawi się nowy skwer dostępny także dla mieszkańców.

Prace koncepcyjne już trwają. Więcej szczegółów projektanci ujawnią wkrótce. Studio MFA do tej pory zaprojektowało m.in. budynki w Nowych Dzielnicach.

Wraz z końcem roku szkolnego 2015/2016 z murów budynku przy ulicy Toszeckiej wyprowadzili się uczniowie Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektronicznych. Decyzją Rady Miasta Gliwice placówka ta została zlikwidowana z końcem sierpnia 2015 roku.

Szobiszowice – szkoła na starej fotografii i jej okolice (fot. i archiwum prywatne Mariana Jabłońskiego):

r e k l a m a