Dwa dni, 32 tysięce zwiedzających – tłumy na Dniach Otwartych Areny Gliwice

Przez dwa dni, 12 i 13 maja, przez Arenę Gliwice przechodziły tłumy zwiedzających. I chociaż w sobotę frekwencja była duża, to w niedzielę powodzenie wydarzenia przerosło oczekiwania i organizator - powołana przez Fundację Radan spółka Arena Operator Sp. z o.o. - wydłużyła czas zwiedzania.

220

W miniony weekend Arena Gliwice gościła wszystkie pokolenia: młodzież, rodziny z dziećmi oraz reprezentanci starszego pokolenia przybyli, by obejrzeć nowo otwarty obiekt. Trasę obejmującą arenę główną, szatnie zawodników, małą arenę i loże przeszło w sobotę 11 223 zwiedzających. W niedzielę tą samą drogą przeszło aż 20 516 osób. Zainteresowanie obiektem było ogromne – łącznie przez dwa dni obiekt zwiedziło niemal 20% ludności Gliwic.

Jak podkreślali zwiedzający, wiele już wiedzieli o obiekcie i przyszli na własne oczy sprawdzić dotychczasowe informacje. Gliwiczanie z młodszego pokolenia – pani Martyna i pan Rafał – przyszli do Areny Gliwice zweryfikować napływające doniesienia:
– Widzieliśmy zdjęcia i czytaliśmy w mediach, więc wiedzieliśmy, czego się spodziewać. Na żywo bardzo fajnie to wszystko wygląda, a ogrom Areny budzi podziw. Wiemy, że będą tu przyjeżdżać ludzie z całego kraju. Może pierwszeństwo do zakupu biletów powinni mieć mieszkańcy Gliwic?

Każdy zwiedzający przyszedł do Areny Gliwice ze swoimi wyobrażeniami, wspomnieniami
i oczekiwaniami. Podróż sentymentalną zapewniła też obecność historycznego zawodnika
i trenera Piasta Gliwice – Juliusza Ruprechta. Dziś już 82-letni pan Juliusz przyniósł swoje zdjęcia z czasów świetności klubu i z dumą podziwiał możliwości nowego obiektu.

Możliwości jest wiele. Jednak, jak podkreśla Prezes Zarządu Arena Operator Sp. z o.o. Andrzej Bogucki:
– Duże wydarzenia, na które wszyscy czekamy, to jedna strona funkcjonowania takiego obiektu jak Arena Gliwice. Drugą, niemniej ważną, jest jego funkcja lokalna i to, jak wpisze się w życie miasta. Dzień Otwarty miał za zadanie pokazać mieszkańcom Gliwic i całego Śląska, w jaki sposób mogą korzystać z oferty obiektu na co dzień. Do ich dyspozycji jest boisko treningowe, ścianka wspinaczkowa oraz tereny wokół obiektu.

Dni Otwarte Areny Gliwice były niepowtarzalną okazją do poznania obiektu i zajrzenia do miejsc, do których w codziennych warunkach nie będzie dostępu. Najlepszym przykładem są szatnie zawodników, które w czasie Dni Otwartych zdobiły koszulki hokeistów i piłkarzy ręcznych. Trasa zwiedzania była wyznaczona, ale służyła jedynie bezpieczeństwu zwiedzających. Organizator oddał obiekt niemal w pełni we władanie gości, którzy mieli dowolność w poruszaniu się po trasie i spędzali wewnątrz Areny Gliwice tyle czasu, ile chcieli. Spowodowane było to też tym, że w różnych punktach zostały rozmieszczone dodatkowe atrakcje, przeznaczone głównie dla najmłodszych gości. Dzieci, pod opieką animatorów, mogły m.in. rysować kredą po płycie areny głównej oraz grać w piłkę w małej arenie.

Pan Tomasz wybrał się na zwiedzanie Areny Gliwice z żoną i dwójką małych dzieci. Podkreślał dobrą organizację i oczekiwania względem obiektu:
– Liczę, że będzie tu dużo fajnych imprez i meczów oraz atrakcji dla dzieci. Może siatkówka przeniesie się do Gliwic?

Największym powodzeniem cieszyły się loże, umiejscowione na drugim piętrze obiektu,
z których rozciąga się widok na całą arenę główną. Zwiedzający z przyjemnością zasiadali we wnętrzach lóż.
– Cały obiekt jest piękny, ale loże robią największe wrażenie. Czekaliśmy na to – powiedział pan Jarosław, mieszkaniec Gliwic, który wybrał się na zwiedzanie Areny Gliwice z całą rodziną  i dodał: Największe wrażenie Arena robi, jak się jedzie od strony starej kopalni.

To, co podkreślali odwiedzający, to oczekiwanie na pierwsze duże wydarzenia. Niektórzy będą mieli okazję do ponownych odwiedzin obiektu już za dwa tygodnie, podczas występu Armina Van Buurena. Jak mówili Karina i Szymon, gliwiccy 17-latkowie:
– Sama powierzchnia Areny robi wow – mówi pani Karina – Czekamy na duże wydarzenia, ale będziemy też korzystać z dodatkowych atrakcji, jak choćby ścianka wspinaczkowa.
– Jestem dumny, że taki obiekt powstał w Gliwicach – dodał pan Szymon.

Jak zwiedzała Arenę ekipa TV Imperium? M.in. na leżąco 🙂

Hala Gliwice – Arena Gliwice – potwierdzone wydarzenia:

 • 6 maja – impreza biegowa „ANITA Zawsze Pier(w)si
 • 12 i 13 maja – Gra miejska 360 stopni, koncert „Śląsk Maturzystom”, dni otwarte
 • 17 i 18 maja – Igry
 • 30 maja – 350. edycja festiwalu muzyki trance A state of trance
 • 1-3 czerwca – Mistrzostwa Europy w ju-jitsu
 • 8 września – Legends Football Challenge
 • 20 września – DSF Kickboxing Challenge
 • 13 października – Sensation White
 • 28 października, godz. 18:00 – Polska Noc Kabaretowa 2018
 • 06-09.12.2018 – Wspaniały Świat Disney on ice (bilety już w sprzedaży)
 • 10 lutego 2019, godz. 19:00 – The Lord of The Rings: The Two Towers in Concert (bilety już w sprzedaży)

Hala przy ulicy Akademickiej, której budowa zaczęła się w 2013 roku, jest jednym z największych tego typu obiektów w Polsce. Pomieści ponad 17 tys. widzów, a oprócz areny głównej dysponuje też halą treningową oraz budynkiem fitness.

Archiwalne zdjęcia z budowy Hali Gliwice (fot. Marian Jabłoński):

Budowa Hali Gliwice – rok 2014:

Budowa Hali Gliwice – dzień otwarty czerwiec 2015:

Budowa Hali Gliwice – dzień otwary 23 września 2017:

 

r e k l a m a