Igry bez korowodu, koncerty pod Areną Gliwice. W czwartek żałoba po tragedii w KWK Zofiówka.

Wojewoda śląski ogłosił czwartek 17 maja dniem żałobnym. Do połowy masztu zostaną na budynkach użyteczności publicznej flagi i prosi, aby w tym dniu nie organizować koncertów. Co z Igrami, które miały się jutro rozpocząć na dobre?

428

„W związku z wypadkiem, do jakiego doszło 5 maja w jastrzębskiej kopalni „Zofiówka”, wojewoda Jarosław Wieczorek apeluje, by na znak żałoby po tragicznie zmarłych górnikach, nie organizować imprez artystycznych i rozrywkowych na terenie województwa śląskiego w dniu 17 maja 2018 roku. Wszystkim organom administracji rządowej działającym w Śląskiem wojewoda Wieczorek poleca opuścić jutro flagi państwowe do połowy masztu.” – poinformowało Biuro Prasowe wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka.

Pod znakiem zapytania stały tegoroczne, czwartkowe wydarzenia związane z tegorocznymi Igrami. Przekazanie kluczy do miasta na Rynku, barwny korowód a później koncerty pod Areną Gliwice. Zadecydowano, że Igry odbędą się, ale bez części oficjalnej na Rynku i korowodu.

– Ze względu na apel wojewody Jarosława Wieczorka dotyczący żałoby po tragicznej śmierci górników, Korowód Studencki zostaje odwołany, pozostałe imprezy odbywają się bez zmian. – poinformowała Martyna Apel Organizator ds. Promocji.

Organizatorzy Igrów łączą się w żałobie z Rodzinami Górników i apelują do uczestników wydarzenia o godne zachowanie podczas wieczornych koncertów.

CZWARTEK 17.05

ODWOŁANE: 17:00 – przekazanie kluczy do Miasta na Rynku w Gliwicach-> Korowód IGROWY

18:00 – rozpoczęcie koncertów – Arena Gliwice

Jan Niezbendny
Koniec świata
Bracia Figo Fagot
Ørganek
Event Urizen

PIĄTEK 18.05

18:00 – rozpoczęcie koncertów – Arena Gliwice

Imperative
The Bartenders
Elektryczne Gitary
Bokka
Pokahontaz

Przygotowania przed czwartkowymi koncertami pod Areną Gliwice (fot. M. Jabłoński):

r e k l a m a