Policyjny nalot na akademik! Efekt? Dwóch zatrzymanych studentów [FOTO]

W środę 16 maja, policjanci z III komisariatu policji wspólnie ze Strażą Akademicką Politechniki Śląskiej, weszli do jednego z akademików.

335

Kryminalni z III komisariatu przeszukali z wykorzystaniem psa specjalizującego się w wykrywaniu niedozwolonych środków jeden z akademików. Śledczy mieli pewność, że w jednym z pokoi zajmowanych przez dwóch młodych mężczyzn są narkotyki. Policjanci zabezpieczyli poporcjowaną, przygotowaną do sprzedaży marihuanę. Zatrzymani to studenci Politechniki Śląskiej w wieku 22 i 24 lat. Oprócz marihuany policjanci znaleźli wagi elektroniczne i zabezpieczyli prawie 2 tys. złotych w gotówce. Sprawa należy do rozwojowych.

Policjanci przestrzegają przed eksperymentowaniem z narkotykami. Obowiązujące w Polsce przepisy związane z tymi środkami są surowe.

– Zgodnie z zapisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, ten, kto posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat trzech. Jeżeli ilości są znaczne, wówczas kara więzienia wyniesie od 6 miesięcy do 8 lat. W przypadku sprawcy, który handluje narkotykami, kara może wynieść nawet 10 lat. – czytamy na stronie Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach.

Narkotyki w akademiku (zdjęcie operacyjne KMP Gliwice):

r e k l a m a