Karambol na DTŚ!

Na gliwickim odcinku Drogowej Trasy Średnicowej doszło do karambolu w poniedziałek 21 maja. "Wszystko przez niedostosowanie prędkości i niezachowanie należytej ostrożności" - tłumaczą policjanci.

99

40-letni mieszkaniec Zabrza kierujący fiatem, w pobliżu przewężenia jezdni, uderzył w stojące samochody. Łącznie sześć pojazdów zostało zniszczonych lub uszkodzonych. Jedna osoba trafiła do szpitala. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy.

Wstępne ustalenia funkcjonariuszy wskazują, że w wyniku nadmiernej prędkości oraz zagapienia się, kierujący fiatem stilo 40-latek najechał na toyotę corollę kierowaną przez 68-letniego mieszkańca Olkusza, a następnie na hondę CRV, kierowaną przez 35-latka z Zabrza. Honda, siłą uderzenia, przemieściła się, taranując peugeota, którym jechał 52-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej. Ten pojazd z kolei wpadł na iveco, za kierownicą którego siedział 22-letni zabrzanin. Ogromna energia przemieściła i ten samochód, w stronę opla astry. Astrą jechał 53-letni chorzowianin.

Obrażeń doznał mężczyzna kierujący hondą, przewożący prawidłowo, zapięte w foteliku, 6-letnie dziecko. Na szczęście mały pasażer nie doznał obrażeń.

Karambol na DTŚ – 6 samochodów uszkodzonych, jedna osoba trafiła do szpitala (fot. KMP Gliwice):

Źródło: KMP Gliwice

r e k l a m a