Student Politechniki mistrzem Polski w programowaniu!

Student automatyki i robotyki na Politechnice Śląskiej – Marcin Podsiadły – zwyciężył w Mistrzostwach Polski Programistów PLC, które zostały zorganizowane na Politechnice Wrocławskiej. Młody inżynier zajął pierwsze miejsce w kategorii ekspert i wygrał płatny staż oraz oprogramowanie.

120

W finale rywalizacji wzięło udział ponad 90 uczniów i studentów z całego kraju. Do mistrzostw można było przystąpić w jednej z dwóch kategorii wiekowych: master – przeznaczonej dla uczniów szkół średnich – oraz ekspert – dla studentów. W ramach mistrzostw uczestnicy zmagali się z zadaniami rozwiązywanymi na czas, gdzie liczyło się pierwsze prawidłowe rozwiązane.

Marcin Podsiadły zdeklasował konkurencję z innych szkół wyższych w Polsce. W nagrodę student Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej odbędzie trzymiesięczny płatny staż w firmie z branży automatyki i informatyki Procom System. Dodatkowo młody inżynier wrócił z nagrodą dla uczelni. Wywalczył dla Politechniki Śląskiej 5 rocznych licencji oprogramowania FACTORY I/O Siemens Edition o łącznej wartości 4000 zł. Licencje będą wykorzystywane w ramach pracy Studenckiego Koła Naukowego „Control Engineers” oraz przy realizacji zajęć dydaktycznych.

Mistrzostwa Polski Programistów PLC są wydarzeniem zrzeszającym studentów i uczniów z całej Polski, a także potencjalnych pracodawców z branży automatyki przemysłowej. Organizatorem mistrzostw jest Politechnika Wrocławska oraz Stowarzyszenie Naukowe Studentów „Automatyk”.

r e k l a m a