Przed nami wyczekiwany przez najmłodszych Dzień Dziecka. Z tej okazji w Gliwicach i na Śląsku przygotowano sporo wydarzeń. Od 1 do 3 czerwca dużo atrakcji dla dzieci oraz ich rodziców czekać będzie w gliwickim Centrum Handlowym Europa Centralna. – Świętujemy cały weekend. Z jednej strony rozrywka i sport m.in. spotkanie z mistrzem świata w trikach piłkarskich Krzysztofem Golonką, ale również masa zabawy, konkursów i pokazów z Kolejkowo oraz parkiem trampolin House of Air – mówi Katarzyna Lenartowicz, dyrektor Centrum Handlowego Europa Centralna.

W tym czasie na dobrą zabawę w Europie Centralnej mogą liczyć wszyscy, zarówno fani aktywnego spędzania czasu oraz ci, którzy lubią warsztaty i spotkania z ciekawymi osobami. Pierwsze atrakcje i niespodzianki dla najmłodszych czekać będą już 1 czerwca. Od tego dnia do soboty dużo będzie się działo w parku trampolin House of Air. W tym czasie przed wejściem do lokalu puszczane będą duże bańki mydlane, a każde dziecko może liczyć na drugą godzinę skakania bezpłatnie. Poza tym w sobotę będą odbywały się tam warsztaty, konkursy i pokazy. 2 czerwca do świętowania włącza się Kolejkowo. Do niedzieli każde dziecko będzie mogło wziąć udział w warsztatach modelarskich oraz otrzymać dyplom Młodego Modelarza i drobnego upominku. Dodatkowo w sobotę odbędą się spotkania i warsztaty z policjantami, uczniami szkoły policyjnej oraz strażakami. Ci opowiedzą o swojej pracy, przeprowadzą scenki dot. bezpieczeństwa oraz warsztaty udzielania pierwszej pomocy. Będzie można również wsiąść do policyjnego radiowozu oraz wozu strażackiego.

Natomiast niedziela w Europie Centralnej będzie sportowym spotkaniem z mistrzem świata w trickach piłkarskich – Krzysztofem Golonką. Słynny w internecie turboKrzych zaprezentuje swoje umiejętności oraz poprowadzi lekcje piłkarskich trików. Każdy będzie mógł również zdobyć autograf od mistrza świata oraz zrobić sobie z nim zdjęcie. Nie zabraknie wielu zabaw i atrakcji dla tych najmłodszych oraz nieco starszych. W programie m.in. warsztaty freestylu, żonglowania piłką i tzw. zośką czy konkurs dryblingu. Przez cały dzień odbywać się będą również konkursy z nagrodami. Niedzielne wydarzenie rozpoczyna się o godz. 11:00 i potrwa do godz. 18:00. Wstęp wolny.

r e k l a m a