W ramach zawodów odbędzie się rywalizacja 160 zawodniczek w różnych grupach wiekowych, w kategoriach B light i C. Zawodniczki zaprezentują się w układach akrobatyczno-tanecznych, będą mogły sprawdzić swoje umiejętności fizyczne oraz motywację i zaangażowanie do rywalizacji sportowej.

Kilka słów o gimnastyce artystycznej. To poddyscyplina gimnastyki, polega na wykonywaniu układów taneczno-gimnastyczno-akrobatycznych bez przyboru oraz z piłką, wstążką, obręczą, skakanką i parą maczug. Gimnastyczki, prócz ćwiczeń rozciągających i gibkościowych, dla poprawy gracji i równowagi oraz koordynacji ruchowej i rytmicznej ćwiczą taniec klasyczny z elementami tańca charakterystycznego oraz elementy akrobatyki sportowej.

Gimnastyka artystyczna zwiększa obszerność ruchową w stawach, kształtuje prawidłową postawę, wzmacnia organizm, eliminuje ryzyko wystąpienia kontuzji, a także ma bardzo dobry wpływ na psychikę młodych gimnastyczek. Dzięki zajęciom dziecko nabiera pewności siebie i poprzez trening łatwiej jest mu pokonać własną nieśmiałość. Ponadto ćwiczenia wspomagają samodyscyplinę, która z sali treningowej przenosi się także na inne dziedziny życia. Dziecko zaczyna stawiać sobie cele i dąży do ich zrealizowania.

Uprawnianie gimnastyki daje możliwość wyzbycia się młodym dziewczynkom skrępowania i niezręczności, dzięki czemu dziewczynki stają się pewniejsze siebie i nie mają problemów z wystąpieniem publicznym. Warto zwrócić uwagę, iż dzieci w dzisiejszych czasach coraz częściej siedzą przed komputerem czy telewizorem, a ta dyscyplina jest atrakcyjną alternatywą zdrowego spędzania wolnego czasu oraz daje możliwość rozwoju.

Treningi kształtują charakter oraz uczą koleżeńskości i pracy w grupie.

r e k l a m a