Słowem, jak co roku czeka nas mnóstwo dobrej zabawy. Pełnej listy atrakcji 11 ArtNocy nie sposób wymienić, wspomnimy więc jedynie o kilku, po wszystkie odsyłając na stronę: www.gliwickaartnoc.pl, gdzie znaleźć można szczegółowe informacje (także o wydarzeniach, na które obowiązują zapisy!).

16 czerwca warto na pewno odwiedzić Kaczyniec i GALERIĘ SMS, która świętuje nowe otwarcie wystawą malarstwa, ceramiki i fotografii Marty Zajączyńskiej-Kowalskiej. Po sąsiedzku, bo przy tej samej ulicy w Art-Studio o godzinie 19:00 odbędzie się wernisaż wystawy fotografii „A gdyby tak… IF”, autorstwa Katarzyny Jajszczok, przesławnej pomysłodawczyni idei ArtNocy. Nim udacie się na wernisaż do Art-Studia, koniecznie zadzwońcie do Kawiarni Coffeina i zarezerwujcie sobie udział w warsztatach „Szycia lalek – metodą prostą i efektowną” w godzinach 17:00-18:30. Kto tęskni za Japonią, a na warsztaty w Coffeinie nie zdąży, temu polecamy udać się na ulicę Bednarską i zajrzeć do galerii Za Drzwiami, gdzie aż do 23:00 można będzie wykonać minilaleczkę gejszę – z papieru, bambusa i koralików. A kto kocha Thorgala i SuperMana, ten powinien zajrzeć do COK przy ul. Studziennej, gdzie Wojtek Zieliński poprowadzi warsztaty komiksowe dla młodzieży i dorosłych. Galeria NA6 zaprasza na godzinę 16:00 na wernisaż wystawy „Zofia Rydet spoza kadru” (ul. Matejki), mieszcząca się przy Raciborskiej ESTA poleca z kolei wystawę Wandy Gołkowskiej (wernisaż o 19:00), a MELINA (ul. Częstochowska) wystawę plakatu Moniki Stachowicz pod wielce intrygującym tytułem „Kobiety…”. Jeśli na Częstochowską będzie Wam tego wieczora nie po drodze, zajrzyjcie na róg Raciborskiej i Kaczyńca – tam też czeka na Was MELINA – tym razem NA PLAŻY. W drogę ruszą ceramicy z PRACOWNI RZEŹBY I CERAMIKI przy Ziemowita. Od godziny 16:00 odwiedzać będą kolejne miejsca kultury, wrócą do siebie od 21:00 i będą razem z Wami (kulturalnie) szaleć do białego rana! Komu w duszy gra muzyka, ten wieczorową porą skierować powinien swe kroki ku Alei Przyjaźni, gdzie Nastaw Ucho po Warsztacie Miejskim (16:00-20:00), o 20:00 zagra mikrokoncert dla wszystkich – tych co słuchają w zadumie i tych co tańczą w ekstazie…

Koniecznie zajrzyjcie na Rynek, gdzie także czeka na Was moc atrakcji – niektóre znajdziecie na stronie www.gliwickaartnoc.pl, inne to niespodzianki!

Autor: Justyna Wydra

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje Telewizja Imperium.

r e k l a m a