Kibice dopisali. W strefie kibica zorganizowanej w Arenie Gliwice bawiło się 5 tysięcy osób!

Największe święto miłośników piłki nożnej i największa Strefa Kibica w regionie z gigantycznym, ponad 220-sto metrowym ekranem. Do tego 5 tysięcy kibiców w biało-czerwonych barwach. Za nami pierwszy mecz Polaków podczas Mistrzostw Świata w Rosji i pierwsza Strefa Kibica w Arenie. Strefa Kibica była prawdziwą kolebką sportowych emocji. To za sprawą atmosfery i kibiców, którzy tłumnie przybyli dopingować naszych orłów.

To dopiero początek zmagań naszych piłkarzy podczas tegorocznego Mundialu. Zaczęliśmy nie najlepiej. Arena Gliwice wręcz przeciwnie. Obiekt zgromadził liczne grono kibiców, żądnych silnych emocji i niesamowitej atmosfery. Ekran o podstawie 20 m i wysokości 11,2 m oraz trybuny dla kilku tysięcy kibiców zapewniały wrażania jak na rosyjskiej murawie. Wśród kibiców można było spotkać zarówno zagorzałych fanów, jak i całe rodziny z najmłodszymi fanami sportu. Wśród gwaru i licznych okrzyków radości sam obiekt spotkał się z pozytywnymi opiniami o organizacji i doskonale przygotowanej infrastrukturze.
„Strefa jest świetnie przygotowana. Jesteśmy tutaj z dziećmi i naprawdę wspaniale się bawimy. Wszystko jest na najwyższym poziomie. Na pewno weźmiemy udział w niedzielnym wydarzeniu” – mówiła Paulina, która na mecz przyszła z mężem i dwójką dzieci.

Strefa kibica w Arenie Gliwice 19 czerwca (fot. mat. prasowe):

„Pierwszy mecz za nami. Kolejny mecz z Kolumbią będzie zorganizowany z jeszcze większym rozmachem. Wszystko za sprawą Pikniku Rodzinnego, który odbędzie się na terenach zewnętrznych Areny już w niedzielę. Jesteśmy też gotowi na niemal podwójną liczbę kibiców, w programie mamy mnóstwo atrakcji i liczymy na jeszcze większą dawkę pozytywnych emocji” – mówił Andrzej Bogucki, Prezes Zarządu Areny Gliwice.

„Atmosfera była niesamowita. Szkoda tylko wyniku” – podsumowali kibice.

W niedzielę 24 czerwca o godzinie 14:00 rozpocznie się Piknik Rodzinny. W programie liczne atrakcje, animacje i zabawy sportowe. Będzie można potrenować piłkę nożną czy futbol amerykański oraz spróbować swoich sił na specjalnie przygotowanym torze przeszkód. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych takich jak dmuchańce czy ulubiona i znana przez mieszkańców ciuchcia. Udział w Pikniku jest bezpłatny.

Jedną z atrakcji Pikniku będzie konkurs „Zostań twarzą Strefy Kibica”, w ramach którego uczestnicy wydarzenia wybiorą swoich faworytów. To właśnie z ich udziałem zostanie przygotowana oprawa trzeciego meczu naszej reprezentacji. Casting rozpocznie się o godzinie 14.00 i potrwa do godziny 18:00.

Piknik potrwa do godziny 19:00, a o 18:00 Strefa Kibica otworzy się ponownie dla fanów biało-czerwonych, którzy staną do walki z Kolumbią. Po raz drugi Arena Gliwice zjednoczy gliwiczan we wspólnym przeżywaniu największego sportowego święta.