Kibice dopisali. W strefie kibica zorganizowanej w Arenie Gliwice bawiło się 5 tysięcy osób!

Największe święto miłośników piłki nożnej i największa Strefa Kibica w regionie z gigantycznym, ponad 220-sto metrowym ekranem. Do tego 5 tysięcy kibiców w biało-czerwonych barwach. Za nami pierwszy mecz Polaków podczas Mistrzostw Świata w Rosji i pierwsza Strefa Kibica w Arenie. Strefa Kibica była prawdziwą kolebką sportowych emocji. To za sprawą atmosfery i kibiców, którzy tłumnie przybyli dopingować naszych orłów.

487

To dopiero początek zmagań naszych piłkarzy podczas tegorocznego Mundialu. Zaczęliśmy nie najlepiej. Arena Gliwice wręcz przeciwnie. Obiekt zgromadził liczne grono kibiców, żądnych silnych emocji i niesamowitej atmosfery. Ekran o podstawie 20 m i wysokości 11,2 m oraz trybuny dla kilku tysięcy kibiców zapewniały wrażania jak na rosyjskiej murawie. Wśród kibiców można było spotkać zarówno zagorzałych fanów, jak i całe rodziny z najmłodszymi fanami sportu. Wśród gwaru i licznych okrzyków radości sam obiekt spotkał się z pozytywnymi opiniami o organizacji i doskonale przygotowanej infrastrukturze.
„Strefa jest świetnie przygotowana. Jesteśmy tutaj z dziećmi i naprawdę wspaniale się bawimy. Wszystko jest na najwyższym poziomie. Na pewno weźmiemy udział w niedzielnym wydarzeniu” – mówiła Paulina, która na mecz przyszła z mężem i dwójką dzieci.

Strefa kibica w Arenie Gliwice 19 czerwca (fot. mat. prasowe):

„Pierwszy mecz za nami. Kolejny mecz z Kolumbią będzie zorganizowany z jeszcze większym rozmachem. Wszystko za sprawą Pikniku Rodzinnego, który odbędzie się na terenach zewnętrznych Areny już w niedzielę. Jesteśmy też gotowi na niemal podwójną liczbę kibiców, w programie mamy mnóstwo atrakcji i liczymy na jeszcze większą dawkę pozytywnych emocji” – mówił Andrzej Bogucki, Prezes Zarządu Areny Gliwice.

„Atmosfera była niesamowita. Szkoda tylko wyniku” – podsumowali kibice.

W niedzielę 24 czerwca o godzinie 14:00 rozpocznie się Piknik Rodzinny. W programie liczne atrakcje, animacje i zabawy sportowe. Będzie można potrenować piłkę nożną czy futbol amerykański oraz spróbować swoich sił na specjalnie przygotowanym torze przeszkód. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych takich jak dmuchańce czy ulubiona i znana przez mieszkańców ciuchcia. Udział w Pikniku jest bezpłatny.

Jedną z atrakcji Pikniku będzie konkurs „Zostań twarzą Strefy Kibica”, w ramach którego uczestnicy wydarzenia wybiorą swoich faworytów. To właśnie z ich udziałem zostanie przygotowana oprawa trzeciego meczu naszej reprezentacji. Casting rozpocznie się o godzinie 14.00 i potrwa do godziny 18:00.

Piknik potrwa do godziny 19:00, a o 18:00 Strefa Kibica otworzy się ponownie dla fanów biało-czerwonych, którzy staną do walki z Kolumbią. Po raz drugi Arena Gliwice zjednoczy gliwiczan we wspólnym przeżywaniu największego sportowego święta.

r e k l a m a