To tam można spotkać animatorów ze Strefy Aktywności Społecznej GCOP oraz Stowarzyszenia GTW, którzy zapraszają do wspólnej zabawy mieszkańców gliwickich dzielnic.

– Tegoroczną edycję projektu roześmiane Podwórka rozpoczęliśmy od wizyty przy ul. Robotniczej, gdzie mimo niesprzyjającej pogody, bawiło się z nami około 40 dzieci – opowiada Ewa Baron z Gliwickiego Centrum Organizacji Pozarządowych. Dzięki współpracy z radami osiedli podczas spotkań na podwórkach dzieci mają szansę wziąć udział w bezpłatnych, ciekawych i kreatywnych zajęciach m.in. ekowarsztatach, zabawach cyrkowych i z chustą klanzy.

– Staramy się, żeby każde podwórkowe spotkanie było niepowtarzalne. W kreowaniu twórczej atmosfery wykorzystujemy też naszą Mobilną Szkołę– tłumaczyAgnieszka Gabriel ze stowarzyszenia GTW – W poszczególnych dzielnicach mamy w planie m.in. tworzenie wspólnego graffiti, budowę podwórkowej bazy i pokazy ogniowe – dodaje. Projekt ma za zadanie nietylko zapewnić rozrywkę najmłodszym, ale również zachęcić mieszkańców wybranych dzielnic do zainteresowania się swoim najbliższym otoczeniem.

– W ubiegłych edycjach wraz z dziećmi malowaliśmy kolorowe murale na zaniedbanych ścianach i sadzili kwiaty – przypomina Ada Biernat z GCOP – W tym roku idziemy o krok dalej: oprócz kwiatów czy ziół, które sprawiają, że mieszkańcy chętniej troszczą się o wspólną przestrzeń, stworzymy też w odwiedzanych dzielnicach małą architekturę (ławeczki, stoliki, doniczki) z materiałów recyklingowych.

Roześmiane Podwórka potrwają przez całe wakacje i obejmie swoim zasięgiem 5 gliwickich osiedli: Baildona, Zatorze, Łabędy, Szobiszowice i Sośnicę. Na projekt składa się w sumie 20 wizyt na gliwickich podwórkach.

Najbliższe odbędą się:

  • 4 lipca przy ul. Wielickiej (Sośnica)
  • 5 lipca przy ul. Przemysłowej (Szobiszowice)
  • 10 lipca przy ul. Św. Anny (Baildona)
  • 13 lipca przy ul. Horsta Bieńka (Zatorze)

Szczegóły dotyczące kolejnych imprez można znaleźć na plakatach, na facebooku:
https://www.facebook.com/Roze%C5%9Bmiane-Podw%C3%B3rka-w-G…/
oraz na stronie: http://gcop.gliwice.pl/rozesmiane-podworka-2018/

r e k l a m a