Startujemy z wycieczkami Lata Imperium!

Śladem przewodnika, którym jest Marian Jabłoński, można się poruszać samochodem, rowerem lub pieszo. Z całą pewnością mało osób zna urokliwe zielone zakamarki najbliższej okolicy, które zaproponujemy do odwiedzenia. Pokazujemy z dwóch kamer całą trasę, więc trafić we wskazane miejsca będzie bardzo łatwo.

399

Na dobry początek – hałda kopalni Sośnica. Proszę nie kojarzyć w tym przypadku hałdy jako wielkiej kupy czarnego kamienia. Nic z tego. Zobaczycie w materiale prawdziwy zalew pełen czystej jak kryształ wody, a ze szczytu – jak z podróży balonem – ogromny dywan zieleni okalający dawną hałdę. W tle wież kościelnych i kopalnianych szybów okolicznych miejscowości przy dobrej pogodzie, na pewno zobaczycie góry.

Wycieczka na hałdę KWK Sośnica:

Wspinaczka na szczyt wskazaną trasą trwa około godziny, kolejna godzina to czas na podziwianie krajobrazu, trzecia godzina to trasa powrotna, a więc na wyprawę trzeba przeznaczyć ok. 3-4 godzin z dojazdem, cała trasa piesza to mniej więcej 6-7 km. Na szczycie dobrze chwilkę odpocząć przy przyniesionym właśnie tam na górę, posiłku turystycznym. W ogóle – każdy odcinek Wycieczek Lata Imperium będzie okraszony propozycjami kulinarnymi do przygotowania tam na miejscu, na łąkach, w lesie czy przy potoku. To się będzie działo naprawdę!

Zapraszamy więc bo to jedyna okazja, by poznać turystycznie swój region z tej prawdziwej strony!

Premiera programu Lato Imperium od poniedziałku do piątku o godz. 17:15!

r e k l a m a