Widzieliśmy to na świecie, czas na Polskę, Gliwice, Jazovię!

To przedsięwzięcie sieciujące, integrujące i zacieśniające współpracę pomiędzy polskimi i międzynarodowymi instytucjami kulturalnymi związanymi z promocją muzyki, w którym możecie uczestniczyć. Wśród zaproszonych gości znajdują się właściciele klubów, dyrektorzy domów kultury oraz festiwali, właściciele wytwórni płytowych ,dziennikarze z wielu krajów świata: Polski, Słowacji, Austrii, Anglii, Turcji, Egiptu, Ukrainy, Węgier, Chin, Indonezji, Czech, Izraela. JAZZBUS Gliwice, to część projektu, w który zaangażowały się również Żory oraz Koszyce (Słowacja).

W ciągu dwóch dni odbędą się panele dyskusyjne, spotkania biznesowe oraz koncerty w formacie showcase.

19 i 20 lipca (czwartek i piątek) od godziny 20.00 odbędą się bezpłatne koncerty w formacie showcase. Każdy z koncertów potrwa około 40 minut, a między koncertami będzie kilkanaście minut, żeby odetchnąć, spotkać się z artystami. Harmonogram przedstawią się następująco:

Dzień I – 19.07 (czwartek)
20.00 – JEFF HERR CORPORATION

21.00 – DIMA GORELIK TRIO

22.00 – OLA ONABULE BAND

Dzień II – 20.07 (piątek)
20.00 – MARYNITA DUO
21.00 – AMAR/PYSZ/SUR TRIO

22.00 – REUT RIVKA & IZABELLA EFFENBERG

23.00 – SZYMON KLIMA QUINTET

W programie dwóch dni JazzBUS
– 7 koncertów typu showcase wybitnych zespołów jazzowych
– Panele dyskusyjne: Narzędzia jazzu: media w jazzie, labele w jazzie i instytucje samorządowe w jazzie. Prowadzenie: Paweł Brodowski – wydawca Jazz Forum, Ján Sudzina – właściciel Hevhetia Records Słowacja, Bogusław Dziekański – dyrektor Samorządowej Instytucji Kultury Jazzclubu Pod Filarami Gorzów Wielkopolski (otwarte dla publiczności)
– Spotkania biznesowe (tylko dla zaproszonych gości)
– Zwiedzanie miasta (tylko dla zaproszonych gości)

r e k l a m a