Policjanci chcieli pomóc, sami „oberwali”. 4 osoby trafiły do aresztu

Niedzielna interwencja gliwickich funkcjonariuszy policji. 29 lipca około godziny 4.00 gliwicka policja zatrzymała 4 osoby za naruszenie nietykalności cielesnej oraz znieważenie publiczne funkcjonariuszy policji.

60

Interwencja funkcjonariuszy rozpoczęła się w momencie, kiedy mężczyzna uderzył w twarz kobietę. Kiedy policjanci rozmawiali ze stronami, napastnik wraz z towarzyszącą mu kobietą zaczęli się oddalać. Policjanci, chcąc uniemożliwić parze ucieczkę, zablokowali przejście.

Wywiązała się szarpanina. Mężczyzna i kobieta zaczęli bić, kopać i obrażać policjantów. W miejscu interwencji pojawiało się coraz więcej postronnych osób.

Zostały wezwane dodatkowe patrole, które miały przywrócić porządek na gliwickim Rynku. Mimo to, coraz więcej osób próbowało uwolnić sprawcę całego zamieszania, naruszając przy tym nietykalność cielesną funkcjonariuszy. W związku z niedzielną interwencją zatrzymane zostały 4 osoby, w tym 25 i 23-latka oraz 28 i 25-latek., którym grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

r e k l a m a