Festiwal Muzyki Jazzowej zaplanowano na dwa sierpniowe weekendy 3-4 i 10-11 sierpnia. O godzinie 18.00 rozpocznie się występ Zespół Jazzowy Państwowej Szkoły Muzycznej im. Ludomira Różyckiego Gliwicach. Godzinę później, o 19.00 nastąpi uroczyste otwarcie wystawy plastycznej Jazz is woman and woman is jazz, a 15 minut później na scenie zagości Szymon Mika Trio, w którego skład wchodzą Szymon Mika (gitarzysta), Max Mucha (kontrabas) oraz Ziv Ravitz (perkusja). Zespół zaprezentuje utwory z płyty „Togetherness”. Wisienką na torcie będzie Monika Malczak Quintet, która wystąpi około godziny 21.00.

W sobotę, 4 sierpnia o godzinie 19.00 wystąpi zespół Gauthier Toux Trio, którego liderem jest wybitny francuski pianista. O 21.00 słuchaczy zaskoczy mieszanka różnych wpływów i prądów z elementami fusion, groove czy nowoczesnego swingu. A wszystko to za sprawą The Brag Pack.

Warto sobie zarezerwować również kolejny weekend, którego plan prezentuje się nie mniej ciekawie niż poprzedni. 10 sierpnia o godzinie 19.00 rozrywki dostarczy nam kwartet Woody Black 4, składający się z czterech klarnecistów grających współczesny jazz z elementami awangardy. O godzinie 21.00 urzeknie nas improwizacja formacji Algorhytm. Ciekawym doświadczeniem warsztatów muzycznych podzielą się z nami jego tegoroczni uczestnicy, którzy otworzą ostatni dzień Festiwalu (11 sierpnia, godzina 18.00) swoim koncertem. Zaraz za nimi, o godzinie 19.00 swoją twórczość zaprezentuje MM3 – polskie trio, które ukaże nam świat jazzu surrealistycznego. Na koniec festiwalu, o godzinie 21.00 wystąpi jazzowy kwartet z Belgradu Hashima Jazz Quartet, który prezentuje nową jakość, łącząc rozmaite doświadczenia muzyczne.

r e k l a m a