Na badania mogą się zgłaszać wszyscy chętni. Wymogiem są jednak wcześniejsze zapisy, których można dokonać w ciągu 7 dni przed planowaną wizytą w wyznaczonym mieście, w miejscu, w którym przeprowadzona zostanie akcja. Badania będę wykonywane przez wykwalifikowany personel medyczny. Po zakończeniu pacjent otrzyma wynik wraz z obrazem podejrzanego znamienia i dalszymi zaleceniami.

Przypomnijmy jednak, że powinniśmy się sami badać, co najmniej raz w miesiącu. Należy za każdym razem obejrzeć zarówno stare, jak i nowe znamiona. Raz do roku powinniśmy umówić się na wizytę do lekarza – dermatologa, onkologa lub chirurga. Powinni oni dysponować dermatoskopem, czyli podświetlaną lupą umożliwiającą dokładniejsze obejrzenie znamion.

Czerniak odpowiada za śmierć blisko 80% wszystkich pacjentów chorujących na nowotwory skóry.

Czerniak jest także jednym z najbardziej agresywnych schorzeń. Cechuje go wysoki poziom złośliwości, szybki rozwój i niska odporność na leki. Kluczową rolę w walce z tym schorzeniem odgrywa wczesna diagnostyka i regularna kontrola stanu skóry, która daje szansę na niemal całkowite wyleczenie.

Szczegóły na temat terminów i lokalizacji badań znajdują się na stronie Fundacji NEUCA dla Zdrowia.

r e k l a m a