Dlaczego Traficar zniknął z Gliwic?

Traficar zmienił 7 sierpnia zasięg swojej strefy na terenie aglomeracji śląskiej. W efekcie tej zmiany  strefa obejmie wybrane rejony Katowic, Chorzowa oraz lotnisko w Pyrzowicach. Z dotychczasowej strefy "wypadły" Gliwice, ale także po sąsiedzku Zabrze i nieco dalej Tychy.

568

Jak tłumaczy operator „dzięki optymalizacji granic strefy znacząco zmniejszy się dystans, który należy pokonać by wynająć samochód, co poprawi dostępność, a tym samym komfort korzystania z usługi.” – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Możliwość wypożyczania samochodu na minuty pojawiła się cztery miesiące temu. Wiosną system został uruchomiony na Śląsku i w Zagłębiu. Firma Traficar zapewnia, że korzystający z usługi nie stracą a wręcz przeciwnie – zyskają na czasie dzięki wprowadzonej optymalizacji.

– Od 7 sierpnia w ramach usługi pozostają obszary o najwyższym poziomie wynajmów tj. miasto Katowice, Chorzów oraz lotnisko w Pyrzowicach. To oznacza, że w wymienionych miejscach będzie można rozpoczynać i kończyć wynajem. Użytkownicy nadal mają możliwość podróżowania między wszystkimi miastami Śląska i Zagłębia, jednak przy założeniu, że pojazd zostanie zwrócony w ramach strefy dostępności usługi, widocznej na mapie w aplikacji.

Reasumując samochód możemy wypożyczyć, aby przykładowo jadąc z Katowic do Gliwic odebrać po drodze znajomego, z którym lecimy razem na wakacje. Wynajęte auto zostawiamy wówczas np. na wyznaczonym miejscu parkingowym zlokalizowanym w sąsiedztwie lotniska w Pyrzowicach.

Dokładne granice strefy są zaznaczone na mapie w aplikacji.

Traficar – jak korzystać?

Aby skorzystać z Traficara należy zarejestrować się w systemie. Po uruchomieniu aplikacji za pomocą mapy użytkownik odnajduje najbliższy samochód, który może zarezerwować, a na dotarcie do auta ma 15 minut. Ceny za korzystanie z systemu obejmują trzy elementy. Każdy przejechany kilometr kosztuje 0,80 zł, minuta jazdy – 0,50 zł, a minuta postoju – 0,10 zł. Traficar działa w oparciu o otwarty model parkowania (free-floating), co oznacza, że samochód można wypożyczyć i zwrócić w dowolnym miejscu w ramach strefy.

r e k l a m a