23 lipca w prowincji Attapu, która znajduje się na południu kraju w pobliżu granicy z Wietnamem, doszło do zawalenia budowanej zapory wodnej. Przeszło 5 miliardów metrów sześciennych wody zalało pobliskie miejscowości. Dach nad głową straciło ok. 7 tysięcy osób. Setka osób zaginęła. Według danych podawanych przez Organizację Narodów Zjednoczonych w sumie ucierpiało ponad 12 tysięcy.

Aby pomóc tym, którzy przez wodę stracili wszystko, w piątek 10 sierpnia odbędzie się wyprzedaż garażowa zorganizowana przez „LAOS-SOS” wspierane przez Centrum Inicjatyw Społecznych.

Do boju idą książki, ciuchy i szpargały, które w ramach wyprzedaży będą zarabiały na wsparcie dla poszkodowanych w wyniku zniszczenia zapory wodnej w prowincji Attapu w Laosie.

Jak zapewniają organizatorzy pomoc trafi tam, gdzie jest potrzebna. Na miejscu w Laosie pracuje Keo, z którą gliwiccy aktywiści mają stały kontakt.

Aby cała akcja doszła jednak do skutku i zakończyła się sukcesem potrzebne jest wsparcie. Po pierwsze w dniu wydarzenia można przynieść książki, płyty, ubrania, lampy i inne bibeloty spotykane podczas typowych wyprzedaży garażowych. A po drugie w piątek warto przyjść z portfelem i otwartym na pomoc sercem.

Regulamin wyprzedaży garażowej:

1. Fant przekazywany powinien być użyteczny.
2. Fant nie powinien prezentować wartości sentymentalnej.
3. Na życzenie klienta cena może, a wręcz powinna wzrosnąć.
4. Wszystkie fanty i wpłaty zostaną odnotowane i opublikowane.
5. Zebrane środki powędrują na konto projektu „LAOS – SOS” realizowanego przez grupę inicjatywną działającą przy Centrum Inicjatyw Społecznych.

Wyprzedaż garażowa na rzecz potrzebujących w Laosie – piatek, 10 sierpnia, w godzinach 16-18, Kawiarenka Zamkowa, ul. Bankowa 11 (wejście od ul. Wysokiej)

r e k l a m a