Renata Przemyk zaśpiewa piosenki Leonarda Cohena!

11 sierpnia o godz. 19.30 w ramach "Parkowego Lata" do Parku Chopina zawita Renata Przemyk z projektem "Boogie Street", prezentując niesamowite interpretacje piosenek Leonarda Cohena.

284

Renata Przemyk jest niezwykłą artystką, która od lat prezentuje swoją indywidualną i nieszablonową twórczość i nie poddaje się zewnętrznym wpływom. Jej piosenki czarują słuchaczy nie tylko muzyką, ale również słowami. Piosenkarka została doceniona zarówno przez publiczność, jak i przez krytykę.

Wszystko zaczęło się od spektaklu „Boogie Street” z udziałem Renaty Przemyk, którego premiera odbyła się we wrześniu 2016 roku w Teatrze Starym w Lublinie. Artystka odkryła nowe, niesamowite oblicze Leonarda Cohena, kiedy zaczęła śpiewać jego piosenki z polskimi tekstami. Rok później, w styczniu ukazała się nowa płyta z udziałem Renaty Przemyk, na której można usłyszeć utwory ze spektaklu „Boogie Street” wg „Księgi tęsknoty” Leonarda Cohena. Publiczność bardzo entuzjastycznie przyjęła spektakl. Wydana płyta powstała na jej życzenie oraz dla tych fanów, którym nie udało się obejrzeć spektaklu.
W sobotę pojawi się wyjątkowa okazja, aby na żywo posłuchać piosenek Leonarda Cohena w wykonaniu utalentowanej Renaty Przemyk. Podczas koncertu usłyszymy wszystkie piosenki z płyty, a co za tym idzie, z całego spektaklu. Dodatkowo, artystka zaśpiewa „Hallelujah” oraz piosenkę do najnowszej płyty „Leaving the Table”.

Koncert będzie sporym zaskoczeniem dla fanów muzyki Leonarda Cohena, gdyż ma niewiele wspólnego z depresją. Renata Przemyk zaproponuje nam nowatorskie interpretacje dalekie od melancholii. Wspólnym mianownikiem wokalistów jest przywiązanie wielkiej wagi do poetyckiego tekstu i melodyjnej warstwy muzycznej.

Występują:
Renata Przemyk – śpiew
Paulina Mączka, Sylwia Lasok – śpiew (chórek)
Krzysztof Pająk – instrumenty klawiszowe
Grzegorz Palka – gitary
Sławek Puka – perkusja
Piotr Wojtanowski – gitara basowa, fretless

Przekład tekstów: Daniel Wyszogrodzki
Aranżacje: Krzysztof Herdzin

Wstęp jest bezpłatny.

Parkowe Lato 2018 w Gliwicach – program:

r e k l a m a