Gliwickie straszydła – część 2

562

Przed Państwem wyliczanki koszmarków gliwickich część druga. To aż nie do wiary, że tyle tego Detektyw Historii TV Imperium nazbierał, by pokazać inny obraz miasta.

W sumie odnaleźliśmy około 50 straszydeł, ale celowo pominąłem jakieś kolejne 20 ze względu na mniejszy stopień prezentowanego koszmaru. Najłatwiej było filmować na starówce, patrzysz w lewo – ruina, patrzysz w prawo – dwie riuny, patrzysz przed siebie – znów coś na zakręcie straszy. Widzimy te ruiny? Chyba nie, traktując je jak powietrze, które jest ale go nie widać. Kolej zalicza się do drugiej grupy dostawców brzydkich i opuszczonych obiektów widocznych z okien pociągów zdążających do Gliwic. Na trzecim miejscu lokuję prywatnych właścicieli posesji. Mają teren, mają dom, nie mają pieniędzy na remont czy nawet rozbiórkę. Ale nie o tłumaczenie biedy Detektywowi chodzi, lecz o zwrócenie uwagi mieszkańców Gliwic, że z tą biedą pod bokiem żyjemy, biedy nie widząc.

Autor: Marian Jabłoński

Detektyw Historii do zobaczenia w każdą środę (powtórka w sobotę) w Telewizji Imperium dostępnej w sieciach światłowodowych firmy Imperium Telecom. Premiera o godz. 16:30! Powtórki co dwie godziny – tj. o 18:30, 20:30, 22:30.

 

r e k l a m a