Osiedlowe kino letnie kusi! [VIDEO]

347

Historia kina objazdowego sięga początków kinematografii. Popularność takiej rozrywki wykorzystano w plenerowych pokazach kina letniego uruchomionego przez Urząd Miasta. No i sukces – ludzi dwa razy tyle ile leżaków, dobrze że kocyki zabierają przezornie z domu. Zaskoczeniem może też być informacją zdobyta przez reporterów Lata Imperium – ludzie jeżdżą za tym kinem. Jeżdżą co niedzielę z różnych dzielnic miasta a nawet z miast ościennych. Kiedy kończy się film dla dzieci i te harmider czyniąc biegną do domów, ze wszystkich stron osiedla wychodzi parami i nawet rodzinami rzesza widzów dorosłych. Z nieodłącznym kocem pod pachą, dostojnie i z powagą. Osiedlowe kino letnie kusi!

Relacja z plenerowego kina na Osiedlu Obrońców Pokoju we wtorek 14 sierpnia w programie Lato Imperium. Premiera TV o godz. 17:15! Program można będzie zobaczyć w Telewizji Imperium dostępnej na terenie Gliwic w sieciach światłowodowych firmy Imperium Telecom.

Tradycyjnie, o godzinie 18.00 rozpocznie się seans filmowy dedykowany dzieciom. Nasze pociechy zobaczą bajkę pt.: „Robinson Crusoe”. Razem z tytułowym bohaterem i zwierzętami zamieszkującymi bezludną wyspę, dzieciaki będą musiały połączyć siły w walce z dwoma złymi kotami.

Kino Plenerowe w Gliwicach – 19 sierpnia Plac Grunwaldzki – o godz. 18:00 bajka dla dzieci „Robinson Crusoe”

Organizatorzy kina przygotowali dla dorosłych coś specjalnego. „Kwiat wiśni i czerwona fasola” to piękna opowieść o grze pozorów. Główny bohater – Sentarô pracuje w lokalu serwującym dorayaki. Zatrudnienie znajduje tam starsza kobieta, Tokue, do której początkowo mężczyzna odnosi się sceptycznie. Niepozorna starsza pani zrewolucjonizuje lokal mężczyzny.

Kino Plenerowe w Gliwicach – 19 sierpnia Plac Grunwaldzki – o godz. 20:00 film dla dorosłych „Kwiat wiśni i czerwona fasola”:

26 sierpnia, przy gliwickiej Radiostacji odbędzie się ostatni już seans Kina Plenerowego. Na zakończenie przedsięwzięcia, dzieci zobaczą bajkę pt.: „Bardzo fajny gigant”, a dorośli przezabawny film pt.: „Praktykant”.

r e k l a m a