Gliwicki szybownik wraca ze złotym medalem

W drugiej części 35 Szybowcowych Mistrzostw Świata zorganizowanych w czeskim Hosinie, pilot Aeroklubu Gliwickiego Christoph Matkowski startujący w duecie z multimedalistą Sebastianem Kawą zdobył złoty medal w klasie 20-metrowej dwumiejscowej!

Przed dwa pierwsze tygodnie lipca rozgrywana była pierwsza część Mistrzostw Świata (w klasach przelotowych Standard, Club i 15-metrowej) w Michałkowie pod Ostrowem Wielkopolskim. Tytuł wicemistrza globu w szybowcowej klasie Club otrzymał pilot Aeroklubu Gliwickiego Tomasz Rubaj. Natomiast druga część czempionatu, która odbyła się w Hosinie, trwała od 28 lipca do 11 sierpnia (w klasach Open, 18-metrowej i 20-metrowej dwumiejscowej).

Mężczyźni okazali się najlepszą drużyną w klasie 20 metrów. Wygrali w kwalifikacji ogólnej, zdobywając w swoich startach w sumie 10 600 punktów. Taki wynik dał polskiej reprezentacji zasłużone pierwsze miejsce. Polscy szybownicy w drodze na podium pokonali w swojej kategorii 17 innych załóg.