Komunikacja miejska obsługiwać będzie swoich pasażerów rzadziej niż w dni robocze. Podróżni powinni korzystać ze świątecznego rozkładu jazdy.

Dodatkowo w związku z defiladą (14 sierpnia) z okazji Święta Wojska Polskiego pojawią się utrudnienia w ruchu. Około godz. 21 zaplanowano widowiskową defiladę pododdziałów jednostek wojskowych na opancerzonych pojazdach. Przegląd wojsk rozpocznie się na pl. Krakowskim, następnie uczestnicy przejadą do jednostki wojskowej przy ul. Andersa. Na trasie pojazdów bojowych są ulice Strzody, Wyszyńskiego, Orlickiego oraz Wyspiańskiego. Polecamy uzbroić się w cierpliwość.

Święto Wojska Polskiego w Gliwicach – Program wydarzenia 14 sierpnia:

19.00-19.45 Msza Święta w intencji żołnierzy i pracowników RON w kościele garnizonowym p.w. Św. Barbary w Gliwicach.
19.45-20.00 Przemarsz pododdziałów jednostek wojskowych od ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego do placu Piłsudskiego (w tych godzinach można spodziewać się utrudnień w ruchu).
20.00 Uroczysty capstrzyk jednostek wojskowych na pl. Piłsudskiego: Apel Pamięci Oręża Polskiego, salwa honorowa, złożenie wieńców i wiązanek pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, defilada.

Dzień później, we wtorek 15 sierpnia o godz. 13.00 w Kościele Garnizonowym p.w. Św. Barbary odbędzie się koncert pieśni patriotycznych.

14 i 15 sierpnia Święto Wojska Polskiego w Gliwicach:

r e k l a m a