Co robić w wolną środę?

15 sierpnia obchodzimy święto liturgiczne Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Tego dnia obchodzone jest również Święto Wojska Polskiego na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920, stoczonej w czasie wojny polsko-bolszewickiej. 15 sierpnia to dzień wolny od pracy. Będzie można odpocząć od codziennych obowiązków i spędzić czas z rodziną. Z jakich gliwickich atrakcji będzie można skorzystać?

236

Palmiarnia Miejska będzie otwarta w godz. 10.00 – 18.00. Jeśli ktoś chciałby spędzić czas bardziej aktywnie, może wybrać się na gliwickie pływalnie. Mewa zaprasza w godz. 10.00 – 21.00, a Delfin 8.00 – 22.00. Przypominamy, że Olimpijczyk ma przerwę techniczną do 19 sierpnia. Na plażowiczów czeka również Ośrodek Wypoczynkowy Czechowice. Od 10.00 do 18.00 swój dyżur będą pełnili ratownicy wodni. W ośrodku można wypożyczyć sprzęt wodny. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się również boiska do siatkówki plażowej i piłki nożnej, plac zabaw dla dzieci, rampa dla rolkarzy oraz grillowisko. Gdyby ktoś jednak nie miał ochoty na kiełbaskę z grilla, może liczyć na inne punkty gastronomiczne, w których można zjeść tanio i dobrze. Korty tenisowe na ul. Kosynierów zapraszają wszystkich, którzy nie chcą tego dnia spędzić na kanapie. Od 8.00 do 22.00 będzie można spalić świąteczny obiad lub słodkości zjedzone w towarzystwie najbliższych. Swoje pociechy można zabrać na place zabaw, których nie brakuje w naszym mieście. Niestety, 15 sierpnia nie będziemy mogli zwiedzić Willi Caro, Zameczku Piastowskiego oraz Radiostacji. Czyżby potrzeba ruchu była większa od poszerzania historycznych horyzontów?

Palmiarnia w Gliwicach już działa po przerwie technicznej:

Detektyw Historii do zobaczenia w każdą środę (powtórka w sobotę) w Telewizji Imperium dostępnej w sieciach światłowodowych firmy Imperium Telecom. Premiera o godz. 16:30! Powtórki co dwie godziny – tj. o 18:30, 20:30, 22:30.

r e k l a m a