Warto dodać, że tegoroczny plenerowy koncert z cyklu „Na Pożegnanie lata” będzie różnił się od poprzednich edycji. Na akordeonie zagra Marcin Wyrostek – utalentowany artysta, wykładowca Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, zwycięzca II edycji „Mam Talent”. Na scenie będzie mu towarzyszył zespół Corazon, a w składzie Marcin Jajkiewicz (wokal), Mateusz Adamczyk (skrzypce), Daniel Popiałkiewicz (gitara), Agnieszka Haase-Rendchen (fortepian), Piotr Zaufal (bas) i Krzysztof Nowakowski (instrumenty perkusyjne).

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 19.00. Muzycy przygotowali dla gliwickiej publiczności oryginalny, autorski program, na który składają się słynne wirtuozerskie tanga Astora Piazzolli i Richarda Galliano, muzyka latynoamerykańska, jazzowa i musicalowa. Gliwiczanie będą mogli usłyszeć ciekawe aranżacje muzyki polskiej z towarzyszeniem Gliwickiej Orkiestry Kameralnej pod wodzą Sławomira Chrzanowskiego.
Wiele z utworów, które będzie można usłyszeć 2 września w parku, można znaleźć na najnowszej płycie Marcina Wyrostka i jego zespołu – „POLACC”. „POL” czyli polskość połączona z „ACC” – ordeonowym mianownikiem.

r e k l a m a