Studenci z Politechniki Śląskiej na SmartMoto Challenge

Po sukcesach bolidów i aut elektrycznych studenci Politechniki Śląskiej postanowili spróbować swoich sił przy innym projekcie. Elektryczny motocykl jest już prawie gotowy. Jego debiut planowany jest na wyścigu we Wrocławiu, który odbędzie się między 22, a 26 sierpnia. Wydarzeniu towarzyszyć będzie trwający na Politechnice Wrocławskiej Festiwal Elektromobilności.

59

Pojazd potrafi przyśpieszyć do setki w ciągu 5 sekund, a na jedynym ładowaniu może jechać aż przez półtorej godziny. W co jest wyposażony motor crossowy? W silnik elektryczny o mocy 10 kW, który przemyślany został na potrzeby zawodów Smart Moto Challenge.

Zespoły startujące w zawodach SmartMoto Challenge we Wrocławiu będą się zmagać w konkurencjach statycznych oraz dynamicznych. Muszą wykazać się w tekście przyspieszenia, jeździe między stożkami i wyścigu endurance. Dodatkowo oceniana jest również ich wiedza teoretyczna i marketingowa. Konstruktorzy będą musieli przedstawić kosztorys oraz biznesplan projektu. Okazuje się to dość istotne, gdyż uczestnicy mogą zdobyć w tej kategorii aż połowę punktów.

Do wyścigu we Wrocławiu zgłosiło się 7 zespołów, które wystartują w dwóch kategoriach, zależnych od mocy silnika pojazdu – 8 kW lub 30 kW. Gliwiczanie zmierzą się w pierwszej kategorii. Ich konkurencją będą studenci z Politechniki Wrocławskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz RUDN University z Moskwy.

r e k l a m a