Mężczyzna wychodził z kamienicy. Funkcjonariusze Policji zatrzymali podejrzanego w celu wylegitymowania go. Niestety, nie posiadał przy sobie dokumentów a dane, które podał wzbudzały wątpliwość co do ich autentyczności. Konieczne było potwierdzenie tożsamości 35-latka, dlatego też funkcjonariusze udali się do mieszkania podejrzanego. Tam mężczyzna okazał śledczym dowód osobisty. Po chwili jednak zauważyli oni również paszport. Po analizie porównawczej dwóch dokumentów okazało się, że fotografia jest taka sama, jednak dane całkiem różne. Dowód osobisty okazał się podrobiony.

Podczas przeszukania miejsca zamieszkania 35-latka znaleziono 417 gramów kokainy poporcjowanej w woreczki i przygotowanej do dalszej sprzedaży, której wartość to ponad 80 tys. złotych. Ponadto mężczyzna posiadał niecały gram marihuany, broń palną z odkręcanym tłumikiem oraz amunicje w ilości prawie 80 sztuk, którą funkcjonariusze znaleźli w spłuczce w łazience.

Zatrzymany został przewieziony do zakładu karnego. Usłyszał już zarzuty, a sąd zastosował wobec niego 3-miesięczny areszt. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

r e k l a m a