Pojazd potrafi przyśpieszyć do setki w ciągu 5 sekund, a na jedynym ładowaniu może jechać aż przez półtorej godziny. W co jest wyposażony motor crossowy? W silnik elektryczny o mocy 10 kW, który przemyślany został na potrzeby zawodów Smart Moto Challenge.

Zespoły startujące w zawodach SmartMoto Challenge we Wrocławiu będą się zmagać w konkurencjach statycznych oraz dynamicznych. Muszą wykazać się w tekście przyspieszenia, jeździe między stożkami i wyścigu endurance. Dodatkowo oceniana jest również ich wiedza teoretyczna i marketingowa. Konstruktorzy będą musieli przedstawić kosztorys oraz biznesplan projektu. Okazuje się to dość istotne, gdyż uczestnicy mogą zdobyć w tej kategorii aż połowę punktów.

Do wyścigu we Wrocławiu zgłosiło się 7 zespołów, które wystartują w dwóch kategoriach, zależnych od mocy silnika pojazdu – 8 kW lub 30 kW. Gliwiczanie zmierzą się w pierwszej kategorii. Ich konkurencją będą studenci z Politechniki Wrocławskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz RUDN University z Moskwy.

r e k l a m a