Weź babcię i dziadka pod rękę i na piknik!

1 września, w sobotę w parku Chopina swoje święto obchodzić będą gliwiccy seniorzy. Najbarwniejszym i najweselszym elementem dnia będzie kolorowy korowód, którego przystankiem początkowym będzie Urząd Miejski (ul. Zwycięstwa 21).

320

Pochód rozpocznie się o 13.30. Starsi mieszkańcy wyruszą główną ulicą miasta i Aleją Przyjaźni do parku Chopina. A tam, w pobliżu Palmiarni Miejskiej odbędzie się VII Rodzinny Piknik Seniora. Miasto przygotowało dla seniorów i ich rodzin mnóstwo ciekawych atrakcji. Co w programie? Muzyczne show Pawła Gołeckiego, biesiadne i sentymentalne hity zespołu Mateusz Troll i Przyjaciele oraz śląskie szlagiery Leszka Filec. Ponadto najmłodsi uczestnicy Pikniku będą mogli skorzystać z dmuchanych zjeżdżalni i zamków. W sobotę odbędą się również warsztaty artystyczne. Chętni będą mogli spróbować swoich sił w tworzeniu wianków i układaniu kompozycji w koszykach. Czytająca część społeczności będzie miała szansę wyszperać czytelnicze perełki w kąciku dobrej książki. A zapaleni kucharze będą mogli sprawdzić swoje umiejętności w przygotowaniu najlepszej pizzy. Dodatkowo odbędą się bezpłatne szkolenia dla całej rodziny z udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej. Nie zabraknie również stoisk informacyjnych Miasta Gliwice. Finał imprezy zaplanowany jest na godzinę 19.00. Wstęp jest wolny.

Jednym z artystów, których wybrali gliwiccy seniorzy jest Paweł Gołecki. Czy pod gliwicką sceną usłyszymy jeden z jego hitów?

r e k l a m a