Parafia licząca ponad 14 tysięcy wiernych ma wiele do zaoferowania. Podczas festynu, który odbędzie się w sobotę 25 sierpnia, jak co roku będzie można skosztować wspaniałych wypieków zarówno z lokalnych cukierni, jak i pieczonych przez parafian. Nie zabraknie także smacznej grochówki i atrakcji dla dzieci.

– Oferujemy wiele atrakcji: robienie baniek mydlanych, strzelanie z łuku i karabinka sportowego. Dla młodszych dzieci zostanie przygotowany dmuchany zamek i zjeżdżalnia oraz wiele innych atrakcji. Strażacy przedstawią zasady pierwszej pomocy. Polecamy również pyszne jedzenie (żurek śląski, bigos, kiełbasa i krupniok z grilla, pajda chleba ze smalcem i ogórkiem, różnego rodzaju słodkości, napoje ciepłe i zimne). – zachęcają do udziału organizatorzy.

Będzie to również okazja do porozmawiania z księżmi posługującymi u św. Bartłomieja. Festyn zakończy się niespodzianką dotyczącą wyjazdu na pielgrzymkę do Włoch i Ziemi Świętej oraz zabawą taneczną. Przewidywany czas zakończenia festynu około godz. 21:00.

Dzień później, w niedzielę 26 sierpnia, odbędzie się tradycyjny odpust. Będą kramy z łakociami i zabawkami dla małych i nieco większych dzieci. Porządek Mszy św.: 8:00, 9:30, 11:30 (suma odpustowa), 16:00 i 18:00. Sumę odpustową będzie sprawować ks. dr Piotr Grzegorzewicz, który wygłosi także okolicznościowe kazanie. Uroczyste nieszpory, prowadzone przez duszpasterzy parafii Chrystusa Króla o godz. 15:00.

Pieniądze ze sprzedaży ciast będą przeznaczone na odbudowę najstarszej w Gliwicach Groty Maryjnej, znajdującej się na terenie parafii.

Trwające tam od miesiąca prace polegają na odczyszczeniu murów, które na skutek upływu lat są pokryte porostami i mchem. Na czas konserwacji figura Matki Boskiej znajduje się wewnątrz kościoła. Dzięki zbiórce pieniędzy na ten cel, odrestaurowana Grota Maryjna najprawdopodobniej będzie gotowa na Święta Maryjne – 7 października Święto Matki Bożej Różańcowej czy 13 października rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie.

Dzień przed festynem, w piątek 24 sierpnia kościół oddaje w liturgii cześć św. Bartłomiejowi Apostołowi, dlatego też w ostatnią niedzielę miesiąca odbędą się uroczystości odpustowe. W tym szczególnym czasie kaznodzieja w swoim słowie przybliży postać patrona parafii. Nie zapominajmy w tym dniu, aby zadbać o swoje duchowe wnętrze, dzięki możliwości otrzymania odpustu zupełnego.

Autor: Annabella Conti

r e k l a m a