Atrakcje, które musisz zobaczyć przed końcem wakacji [TOP 5]

Koncert na pożegnanie lata, wystawa stalowych figur, świat w miniaturze, czy akrobacje na trampolinach. Sprawdzamy, dla których gliwickich atrakcji warto wyjść z domu na finiszu tegorocznych wakacji.

131

Koncert na pożegnanie lata


Wirtuozerskie tanga Astora Piazzolli i Richarda Galliano, muzyka latynoamerykańska, jazzowa i musicalowa oraz własne aranżacje muzyki polskiej. 2 września w Parku Chopina Gliwicka Orkiestra Kameralna pojawi się na scenie z Marcinem Wyrostkiem, by razem
z publicznością pożegnać lato. Utalentowany instrumentalista, wykładowca Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, szerszej publiczności znany
z telewizyjnego programu „Mam Talent”. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00.
Gdzie, kiedy?
Park Chopina – 2 września, godz. 19.00.

Unikatowy projekt na skalę światową


Galeria Figur Stalowych w Europie Centralnej to niepowtarzalne miejsce. Podziwiać w nim można ponad 80 eksponatów wykonanych w 100% z recyklingu złomu stalowego.
Te wyjątkowe rzeźby inspirowane są postaciami z bajek, filmów science fiction, zwierzętami, a także światowymi hitami motoryzacji. To co wyróżnia Galerię Figur Stalowych spośród innych galerii to to, że każdego eksponatu można dotknąć, a nawet wsiąść do nich i poczuć się jak w hollywoodzkim filmie. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest „Jose” Mariusz Olejnik, który przez lata skupował złom stalowy, by z czasem podarować mu drugie życie.
Gdzie, kiedy?
Centrum Handlowe Europa Centralna – wystawa miała być dostępna do końca wakacji, ale ze względu na dużą popularność pozostaje w Europie Centralnej.

Świat w miniaturze na każdą pogodę


460 metrów torowiska, 195 samochodów, 3200 figurek ludzi i zwierząt. Kolejkowo to miejsce, które przenosi do niesamowitego świata miniatur. Można tutaj zobaczyć
mini-budowle ze Śląska, między innymi dworzec kolejowy w Gliwicach, gliwicki ratusz, charakterystyczne kamienice, a nawet całe dzielnice miast naszego regionu. Twórcy postanowili dodać od siebie coś specjalnego – tym sposobem powstało miasteczko westernowe. Co ciekawe, gliwickie Kolejkowo to jedyna makieta w Polsce, na której pływa statek.
Gdzie, kiedy?
Centrum Handlowe Europa Centralna – ekspozycja stała.

„Życie przechowane”
To już ostatni moment, by zobaczyć poruszającą wystawę „Życie przechowane” w Domu Pamięci Żydów Górnośląskich. Tym razem w centrum uwagi są mieszkańcy Górnego Śląska
i Zagłębia Dąbrowskiego, którzy pomagali Żydom w czasie II wojny światowej. Wielu z nich wyróżniono Medalem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata, niektórym przyznano go dopiero pośmiertnie. Ekspozycja opowiada o odwadze, nadziei i miłości. Ukazuje perspektywę zarówno ratujących, jak i ratowanych.
Gdzie, kiedy?
Dom Pamięci Żydów Górnośląskich – do 31 sierpnia.

Skocz po zdrowie w House of Air


50 trampolin, 10 stref aktywności i rozrywki. Park adrenaliny House of Air w Gliwicach to pierwsza europejska inwestycja giganta amerykańskiego rynku rozrywki sportowej. Główną atrakcją jest strefa trampolin, która pod względem powierzchni jest większa od profesjonalnego boiska do koszykówki. Na miejscu można również pograć w dodgeball, trampo-kosza czy powalczyć w Colosseum. Całość atrakcji uzupełnia strefa „Kids Zone”, czyli ogromny małpi gaj z wieloma niespodziankami.
Gdzie, kiedy?
Centrum Handlowe Europa Centralna – atrakcja stała.

r e k l a m a